penguen

ilk sayısı 25 ekim 2002'de basılan, şu anda erdil yaşaroğlu, serkan altuniğne, selçuk erdem ve daha nice çizerlerin haftalık olarak çıkardığı mizah dergisi

edit: aynı zamanda bir hayvandır
penguen uçamayan tek kuştur, bir sürü animasyon filmleri vardır, en beğendiğim gerçek penguenlerle çekilen 'penguen kral' dır.
dergiye gelecek olursak mizah dergisidir, içinde yetişkin tarzında karikatürler bulunur, bazıları ne kadar eğlenceli olsa da bir kısmı için aynı şeyi söyleyemem, yazarlarına buradan bakabilirsiniz.
mobil aplikasyonu güncel ve kullanışlı olan mizah dergisi. instagram timeline'ına benzer şekilde tasarlanmış. tag ile arama yapabiliyorsunuz. penguen severlere tavsiye ederim. ios için de android için de sürümü mevcut.
bir dönem bağımlısı olduğum dergi. `kaan sezyum`un "oh yes" adlı yazıları, `serkan yılmaz`ın "dudullu postası", `semra can`ın kendi gibi naif çizimleri favorimdi. dolu doluydu, çok emek verildiği belliydi. bir süre sonra eski tadı vermez oldu, özensiz işler çoğaldı; bence gerileme dönemine girdi. çoktandır elim gitmiyor.
bu cizimlerle reklamı daha iyi olsa dünyada ekol olur
dc evreninde batman in karşısında olan kötü karakterlerden (bkz: villain). topallayarak yürümesinden dolayı bu ismi almış ve siyah şemsiyesi ile de tanınıyor.
halı hazırda devam etmekte olan gotham dizisinde de güzel kurgulanmış sevilen bir kötü karakter olmuş.
gerileme dönemine girdi demiştim haklı çıktım. o artık yok.
argoda cinsel olarak boşalmak isteyip de bir nedenle boşalamamış erkek için kullanılır. testislerde ağrı olması ve bu nedenle yürüyüşün penguene benzemesinden bu ad verilmektedir.

içerik kuralları - iletişim