petito – Tıbbiyeli Sözlük
Kahvenin yanında süper giden, miniminnacık tek lokmalık çikolatanın markası. Jelatini sarı kırmızı olması nedeniyle en az tadı kadar gönlümü fethetmiştir. ÜZERİNDE bitter sütlü ve beyaz çikolata ile oluşturulmuş ayıcık deseni mevcuttur.

Şahsım petito yerken o ayıcığı en sona saklamaya bayılır.
En son şeklini değiştirip bizi kendinden soğutmuştur. Oysaki ne de güzeldi kantinden 3-4 tane alıp ayıcığı sona bırakmak.
İçinde hem bitter hem sütlü hem de beyaz çikolatayı aynı anda bulabildiğimiz şahane şey. Üstelik ayıcık şeklinde yani benim çocuk kalbim daha ne istesin be kalpkalpkalp
lisedeyken en yakin arkadasimin beni mutlu etmek icin kullandigi en anlamli varlik benim icin. Gel gor ki suan o arkadasim anlamsiz yere aramizin acilmasini istedi. Universiteye gecince karsi cinsle olan arkadasligimiz boyle olmak mi zorundaydi? Cok uzuluyorum sozluk cok. 7 yillik arkadasim. Petito yiyesim gelmiyor artik petito gordugumde huzunleniyorum psikopata bagliyorum 7 yil boyunca yedigim ayiciklara oturup agliyorum neyse ki sekli degisti bu cikolatanin her sey gibi bu da zamanla yitiriyor anlamini..