petito

kahvenin yanında süper giden, miniminnacık tek lokmalık çikolatanın markası. jelatini sarı kırmızı olması nedeniyle en az tadı kadar gönlümü fethetmiştir. üzerinde bitter sütlü ve beyaz çikolata ile oluşturulmuş ayıcık deseni mevcuttur.
şahsım petito yerken o ayıcığı en sona saklamaya bayılır.
en son şeklini değiştirip bizi kendinden soğutmuştur. oysaki ne de güzeldi kantinden 3-4 tane alıp ayıcığı sona bırakmak.
bozuk para üstü almamak için alınan çikolata.
tadını beğendiğim hesaplı çikolata
içinde hem bitter hem sütlü hem de beyaz çikolatayı aynı anda bulabildiğimiz şahane şey. üstelik ayıcık şeklinde yani benim çocuk kalbim daha ne istesin be kalpkalpkalp
oooo etti pettitooo o wa'o wa'a'a'ooooo

bu şarkıya hiç anlam veremedim
lisede sınıfta baya zengin bi arkadaş vardı, kantinden tam bir kutu petito almıştı. sonra sınıfa getirdi kankisiyle oturup yediler.ee biz de baktık
(bkz: bu da böyle bir anımdır)
lisedeyken en yakin arkadasimin beni mutlu etmek icin kullandigi en anlamli varlik benim icin. gel gor ki suan o arkadasim anlamsiz yere aramizin acilmasini istedi. universiteye gecince karsi cinsle olan arkadasligimiz boyle olmak mi zorundaydi? cok uzuluyorum sozluk cok. 7 yillik arkadasim. petito yiyesim gelmiyor artik petito gordugumde huzunleniyorum psikopata bagliyorum 7 yil boyunca yedigim ayiciklara oturup agliyorum neyse ki sekli degisti bu cikolatanin her sey gibi bu da zamanla yitiriyor anlamini..
lisede derse sürekli geç kalınca alınan hesaplı, ayıcıklı öğrenci çikolatası.
karton bardakta 2si 1 arada kahve ve petito ikilisi resmen tus hayatımın özeti.

içerik kuralları - iletişim