pink floyd – Tıbbiyeli Sözlük
Sadece popülaritesi sebebiyle bile her yıl özentilikle milyonlarca takipci kazandığını düşündüğüm grup
progresif rock müziğin öncülerinden, ingiliz grup. hakkında yapılan en klişe yorum overrated olmalarıdır. roger waters dönemi sonrası çıkan the division bell albümü bile, özentilerle takipçi kazandığını söyleyen müzik analizcilerine cevaptır.
İngiliz progresif/psikedelik rock müzik grubu. Felsefî şarkı sözleri, yenilikçi albüm kapakları, etkileyici-girift sahne şovları ile Pink Floyd dünya çapında en çok albüm satmış ve modern müzik tarihini etkilemiş, dünya çapında başarıya ulaşmıştır. Grubun simgesi haline gelmiş olan albüm, tüm zamanların en uzun süre zirvede kalan albümü olarak Billboard 200 listesinde 741 hafta kalmıştır.

(bkz:kopyala yapıştır)

(bkz:bakınız wikipedia)
Ünlü şarkısı another brick in the wall'ın haklarını engelliler yararına iki yıllığına izev'e vermiş efsane grup.Vakıf tarafından başlatılan girişimle şarkıya türkçe sözler yazılmış ve ünlülerin de katılım gösterdiği bir video klip çekilmiş. videonun geliriyle engelliler için yaşam köyü kurulacakmış. Dinleyerek destek olalım.video
Progresive rock'ta en bilindik gruplardan birisidir. Her popüler olan grup kötüdür diye bir şey yok arkadaşlar. Adamlar gayet güzel müzik yapmışlar haklarını vermek lazım. Dağılmış olmaları beni üzüyor...
Herkesin aksine en sevdiğim şarkıları another brick in the wall değil, comfortably numb'dır. Sebebi belli efenim

video
Sanırım hey you parçasiyla tanımıştım bu grubu ve tek o parçasını sevdim.

Şarkının en vurucu yeri,

Open your heart, i'm coming home.

Ve ardindan gelen gitar solosu...
Bense yıllar önce "wish you were here" parçalarıyla tanımış, şarkının müptelası olmuştum. Hep bakarım şarkıların sözlerinin anlamlarına ve bu efsanedir.

We're just two lost souls

Swimming in a fish bowl

Year after year

Running over the same old ground

And how we found

The same old fears

Wish you were here