pkk'nın 50 bin kişilik ordu kurma planı

terör örgütü pkk suriye'ye gönderdiği teröristler ile her bölgede 10 bin kişilik olmak üzere toplam 50 bin kişilik ordu kurmaya çalışıyormuş. suriye'de durumunu sağlamlaştırdıktan sonra yetiştirdiği teröristler ile türkiye'ye saldırıya geçmeyi planlıyormuş.

her ne kadar komplo teorisi ya da `afaki` bir haber gibi görünse de abd'nin el bab'da türkiye'ye destek olmaması ve destek olması karşılığında pkk'lılara dokunulmamasını şart koştuğu belirtiliyor. buradaki faaliyetlerinin baltalanmamasını istiyor olabilirler.

varsa öyle bir hayalleri kursunlar bakalım 50 bin kişilik ordularını. 50 bin kişilik mezar yeri kazarız biz de tercihen suriye topraklarında pis kanlarının dört bir yanı şehit kanlarıyla sulanmış ülkemiz topraklarına akmaması için..

kaynak
ne yazık ki yapılabilir bir şey.. kürt bölgesine ülkemizin müdahalesine tüm devletler karşı çıkacaktır muhtemelen..
amerika'nın son koz olarak sahaya sürmesi muhtemel durum,

lakin muvaffakiyeti pek mümkün olmayan bir durum
şu an itibariyle kürtler 100 sene evvel yaptıkları gibi bir kürt devleti kurma planlarını suya atmış bulunmaktadırlar.

(burada kürt olarak ifade edilen kesim sadece ülkemizde yaşayanlar değildir yada herhengi bir kürt zan altında değildir)

sebebi ise basittir ki türkiye'yi karşılarına almışlardır.peki türkiye ile beraber olup kürt devleti kurmak mümkün mü?
3-5 sene evvelinde `çözüm süreci` kapsamında pkk pyd ve diğer örgütler suriye'ye(esad'a) karşı savaşılmak konusunda defalarca ikna edilmeye çalışıldı. pyd komutanı salih müslim ise defalarca ankara'da konuk edildi.

tüm bunlara rağmen kendilerini insandan saymayan esad'a karşı savaşmaktansa esad ile beraber türkiye'ye karşı savaşmayı tercih ettiler.bu safhada türkiye esad ile düşman olduğundan,düşmanımın düşmanı dostumdur umdesi icabıyla esad pkk'yı desteklemiştir.

sonuç ne oldu;
türkiye geri adım atıp rusya suriye ve iran ile anlaşma yoluna gitti.pkk'ya ise sadece amerika desteği kaldı.
evet amerika çok güçlü lakin geri zekalı değiller.
değil 50.000 , 50 milyon kürt ölse sadece sayı olarak bakacak emperyalizm için yeni kukla pkk olmuştur
(bkz: biji obama)
sizler amerikalılarla değil türklerle araplarla farslarla yaşayacaksınız onların tümüne düşman olarak kurulacak bir devletin kimseye hayrı olmadığı gibi korkarım kürtler adına da hüsran olacaktır

tüm bunlara rağmen türkiyede ırakta ve suriyede yaşayan çoğu kürtler çok şükür ki pkk gibi düşünmüyor.
bunca yaşananlardan sonra artık kimse bu mantıkla düşünmez,daha çok uzak değil yüksekovada terör karşıtı miting düzenlendi artık insanlar hendek zihniyetinin halka en ufak yararı olmadığını anladı, o sürecin her şeye herkese zarar verdiği ortada.
türkiyenin işid sonrası hedefi o kanton adıyla oluşturulan yerlerin bir bütün olmasını önlemek ki işid sonrasında suriye'nin de o bölgeleri öyle bırakmak isteyeceği de şüpheli. her konuda görüşlerimiz farklı olabilir konuşuruz ama mevzu bahis vatansa bir oluruz.

içerik kuralları - iletişim