plastik rekonstrüktif ve estetik cerrahisi

akrabalarından çoğunlukla ''bende burnumu şöyle biraz yukarı kaldırttırayım diyorum ama?'' sözlerine maruz kalan cerrahlardır.
özellikle rekonstrüktif kısmına bayıldığım, çok keyifli ama bir o kadar da yoğun cerrahi.
birbirinin aynı operasyonlardan çok, her hastaya göre yeni bir operasyon çizerler, yaratıcılığını en fazla kullanabileceğin cerrahilerdendir. ayrıca nöbetleri de baya pis geçer, acilden çok sık aranırlar, hele ki el cerrahisine de bakıyorsa.
not: "ben sadece plastik yapıcam." diye gideni dövüyorlar.* "o bası yaralarını, ampute parmakları görmeden olmaz!" derler.
doktor arslan beyi hatırlatan bölüm.

şaka şaka. kesinlikle incelikli ve zevkli bir cerrahi. nip/tuck misali ...
ekseriyetle meme buyutme ve dudak doldurma operasyonlarina bakan, arada sirada ilginc vakalar icin de calisan cerrahi birimi.

gercekci olalim simdi. birbirimizi kandirmaya gerek yok *
annemin "estetikci ol, bak bizde yag cok, kirisiklik cok, valla bissuru musterin olur" diye ara ara secmem icin darladigi bolum. sanki tek isleri meme buyutme, yag aldirma, kirisikliklari toparlamaymis gibi dusunulen cerrahi alani.
bir kez ameliyatına girdiğim ve yaptıkları işe hayran kaldığım bölüm. çok milimetrik ince işler yapıyorlar ve tek bir hataları kozmetik sorunlara yol açabiliyor, hasta - doktor ilişkisi açısından zor bir yol.

içerik kuralları - iletişim