Anket / Hekime Şiddeti Kim Önler? Tıbbiyeli Radyo Yayında!

plastik rekonstrüktif ve estetik cerrahisi

rekonstrüktif kısmı çok daha cazip ve mucizevi olan cerrahi alanı. 5. sınıftaki bir haftalık stajda yaptıkları şeyleri, çeşit çeşit greft hazırlama ve flep kaydırma tekniklerini sırf meraktan okumuş ve hayran kalmıştım. cerrahi öncesi yapılan planlama ve her hastanın ihtiyacına uygun tekniği saptamadaki özen bu cerrahi branşın "cerrahi bir sanattır" sözünü haklı çıkaran yönleridir kesinlikle.
akrabalarından çoğunlukla ''bende burnumu şöyle biraz yukarı kaldırttırayım diyorum ama?'' sözlerine maruz kalan cerrahlardır.
özellikle rekonstrüktif kısmına bayıldığım, çok keyifli ama bir o kadar da yoğun cerrahi.
birbirinin aynı operasyonlardan çok, her hastaya göre yeni bir operasyon çizerler, yaratıcılığını en fazla kullanabileceğin cerrahilerdendir. ayrıca nöbetleri de baya pis geçer, acilden çok sık aranırlar, hele ki el cerrahisine de bakıyorsa.
not: "ben sadece plastik yapıcam." diye gideni dövüyorlar.* "o bası yaralarını, ampute parmakları görmeden olmaz!" derler.
doktor arslan beyi hatırlatan bölüm.

şaka şaka. kesinlikle incelikli ve zevkli bir cerrahi. nip/tuck misali ...
ekseriyetle meme buyutme ve dudak doldurma operasyonlarina bakan, arada sirada ilginc vakalar icin de calisan cerrahi birimi.

gercekci olalim simdi. birbirimizi kandirmaya gerek yok *

içerik kuralları - iletişim