birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde, amarika ve israil'e, kenefir gözlü merkel önderliğindeki ab'ye, ab'den çıkıp paçayı kurtardığını sanan sinsi ingiltere'ye, sülalesi rahat iskandinav ülkeleri'ne, çakıyla ayı avlayan putin'e, eski milli düşmanımız yunanistan'a, bütün ortadoğu ve balkanlara, taçsız kral pele'ye, skyler white'a, eyşan'a ve bilumum diğer bütün iç ve dış mihrâklara inat, düşman çatlatacağımız bir yayının zamanı sizce de gelmedi mi?

sen! sobotta ile netter arasında seçim yapmakta zorlanan, tıp fakültesine adapte olmaya çalışan, çıkmışların önemini yeni yeni kavrayan 1.sınıf kardeşim,

ya sen! "olay patofizyolojide bitiyor hocam yaa" deyip, guyton'dan fizyoloji, robbins'den pataloji okuyup sentezini yaparken konfüze olan 2.sınıf kardeşim,

peki sen! 1 ve 2 lere bakıp "ha ha, nasıl da ne yapacağını bilmiyorlar" diyen, önündeki klinik tehlikenin farkına varmayan 3.sınıf kardeşim,

şşşt sen duyuyor musun çiçeği burnunda stajyer arkadaşım benim sesimi, sana diyorum sana, gel eğlenelim, tamam malign hocaları hep sen çekiyorsun, gel, bırak 1 günden bir şey olmaz, üst dönemdeki birisi 3 gün çalışıp geçmiş!

peki ya sen! intern olmak için haftada 1 staj geçmeye çalışan kıdemli stajyerim, internlük hayatın hiç de beklediğin gibi olmayacak, kıdem sıralamasında tit'den sonra geliceksin, -belki gaita ile eş kıdem olabilirsin- hâl böyle iken ne diye kasıyorsun son sınavlara, bekliyorum seni de :)

ah ahhh benim cefakâr, fedakâr, özü sözü doğru, bir yandan tus kasan, bir yandan kan gazı alan, sonda takan, serviste polde her işi yapan, pluripotent kök hücre intern gardaşım, bir şeye ihtiyacın var mı gardaşım :)

ya sen! her şeyden bağımsız , cumartesi günleri evde oturan, canı sıkılan insan? bu cumartesi günü evine geliyoruz, tek yapman gereken https://tibbiyelisozluk.com/radyo/ ya tıklamak, iki lafın belini, tıbbiyelileri saran zincirleri kırmaya geliyoruz, takipte kalın efenim.
programımız 4 mayıs 2019 cumartesi günü saat 22.00 de başlayacak olup, programa katılan yazarlarımızın arasından yapılacak çekilişte 1 yazarımıza kitap hediye edilecektir.ayrıca yazarlarımız istek parçalarını şimdiden bu başlık altına girebilir.
Başlamasına son 15 dk kalmış yayın. Ufaktan yerlerimizi alalım gençler...
Guzel muzikleri yuksek enerjisiyle efsane bir yayin olmustur. Her ne kadar cekilisi kazanamamak uzse de yine de yayindan hepimiz mutlu ayrildik. Emektar capsciler bi sarmak isterim, hengame ve defibrilatore selam cakiyor ; portakalkabugu ve turtle'a guzel gecen yayinlari ve emekleri icin tesekkur ediyorum. Yayinlarin Devamini onumuzdeki gunlerde bekliyoruz.

Not:Bu arada bir sonraki yayinda kido cekilisi var diye bir soylenti duydum. Umarim bana cikar(*)
Güzeldi, dilinize sağlık, zamanınızı ayırdığınız için teşekkürler