pyd – Tıbbiyeli Sözlük
partiya yekîtiya demokrat, demokratik birlik partisi.2003 yılında suriye'de kurulmuş sözde siyasi parti. lideri salih muslimdir. terör örgütü pkk'nın suriye'deki kolu oldukları iddialarını reddetseler de örgütün askeri eylemleri ve stratejilerinin pkk yöneticileri tarafından yönlendirildiği alenen bilinmektedir.örgüt türkiye'nin güney sınırlarında bir kürt koridoru oluşturmaya çalışmaktadır. abd'nin desteği ile sözde işiddan kurtarma hareketi ile elde ettiği bölgelerde bulunan arap ve türkmen aşiretlerini yerlerinden etmekte ve yerlerine kürt ailelerini yerleştirip bölgenin demografik yapısıyla oynamaktadır.kürtlerin "demokratik" kelimesinden anladıkları bu olsa gerek.
bütün terör örgütlerini neden siyasi parti gibi gösterirler anlamış değilim.. avrupada pkk yı bir işçi partisi olarak gören bir çok insan var.
türkiye'de teröriste meşruiyet,insan kaynağı ve lojistik destek sağlayan yapı: hdptürkiye'de silahlı eylem yapan: pkksuriye'de teröriste meşruiyet,insan kaynağı ve lojistik destek sağlayan yapı: pydsuriye'de silahlı eylem yapan: ypghpg: pkk'nın silahlı kanadısilahsız kanadı varmış gibiyps: güya silahlı sivillerin oluşturduğu özsavunma milisleriydg-h: şehirlerde ergenlerden oluşan,dün polise taş atarken devlettin kolladığı silahlı şehir eşkiyalarıkck: kabaca bütün isyancı kürt bölgelerinin lojistik,finansal ve askeri yönden idare edildiği oluşumpjak: irandaki kürt terör örgütütak: pkk'nın azılı piyonlarıhbdh: güya halkların bilreşik devrimci hareketi diye,pkk,mlkp,dhkpc gibi tüm terörize gurupların tek çatı altında birleşmiş halidaha baya varda sıkıldım lan yazmaktan.orospu çocukları 40 yıldır alfabede harf bırakmadı ama hala bu ülkenin bölünemeyeceğini anlayamadılar.edit: kıymetli bi yazar arkadaşımız uyardı,bu harf olayında yrk'lara kadar gelmişiz.son kurdukları örgüt yrk olmuş,oda iranda pjak'ın silahlı kanadı imiş.
17 yaşındaki Fatma'yı roketle uykusunda olduren, Sn. Kilicdaroglu ve Sn. Sayek Böke tarafindan teror orgutu olarak tanimlanmayan terör orgutudur.