reprezant

ilaç ticaretinin bizlere bakan yüzüdürler. onlarda ekmeğini bu şekilde kazanıyor. doğru şekilde işini yapanda var, arada ilacını sattirabilmek için yanlış yapanda. burada dikkat edeceğimiz nokta yanlışa giden yolun doktorun recetesinden geçmesi. endikasyon dışı ilac yazmak, 1. basamakta 10 liralık penisilin varken 3. basamakta 60 liralık ilaç yazmak yapılan yanlışların başında. bunların ikisinide gördüm, 1. ağızdan duydum malesef. bir doktor 3-5 liralık şeyler için reçetesini kiralayıp, helal kazancına gölge düşürmemeli bence.

tavsiyem; mesafeyi korumalı ve herkes işini yapmalı.
ayrıca zor bir meslek.
ınternken bazen yalnız poliklinik yapıyorduk çok kısa süreliğine, asistan hocanın yanındayken falan. o anlardan birinde işe yeni başlamış bir reprezant geldi, heyecanlı ve hızlı konuştuğu için bir türlü araya giremedim. bir noktadan sonra geri dönüşü olmayan yola girdik, dinliyorum sorular soruyorum, epey kaptırdım. sonra kapı açıldı tanıdık bir yüz, bir gülümseme, "doktor hanım bi bakar mısınız?"
neyse ki asistanım olayı çaktı da beni bozmadı. sonrasında iyi gülmüştük.
pandemi sürecinde kendini özleten meslek grubu.. ilacın ne kadar maliyet etkin olduğuyla ilgili şiirlerini dinlemeyi özlediğimizden değil de tükenmez kaleme para vermeye başladık.
(bkz:gel vefasız, gel insafsız.çağırmazdım acil olmasa)
  • /
  • 2

içerik kuralları - iletişim