bana göre bilardoya yönelmiş dahi, yetenekli ve bilardoya yeteri emeği göstermiş birisi namı değer "roket".
özel yaşamı ise anlattığına göre sıkıntılı olan ve ailesel olarak pek şanslı olmayandır. buna örnek olarak da bar kavgasında birini öldüren babasının hapse girmesi yüzünden başarısının susturulması verilebilir.
maçlarını hiptonize olmuş gibi izlerim hep.

jest ve mimikleri arada yaptığı tuhaf hareketleri bile kendisini sevmek için yeter. kimileri sadece kaçarak, hinlik yaparak oyunu kazanan biri olarak nitelendirilse de bunlar hep snooker ruhundan gelir sonuçta topu göremiyorsanız kaçarsınız.
görsel

ayrıca Ronnie snooker dünyasının bana göre en iyi falsolu atanıdır, uzun mesafe pot atışları da cabası. asıl önemli olansa bu yeteneğini duruma göre kullanabilmesi ve oyun geneli için en anavtajlısını seçebilmesidir.

bu sene ilk turda amatör bir oyuncuya yenilerek sevenlerini biraz hayal kırıklığına uğratsa da her zaman için snooker deyince akla ilk gelen isim olacaktır.
umarım ileriki turnuvalarda da görürüz kendilerini.

wiki'nin kendisi hakkında dedikleri ise şöyledir:
"Ronald Antonio "Ronnie" O'Sullivan (doğum 5 Aralık 1975 Wordsley, West Midlands) hızlı oyun stiliyle "Roket" ismi takılmış, İngiliz profesyonel snooker oyuncusu. Dünya Şampiyonası'nı 2001, 2004, 2008, 2012 ve 2013 .tarihlerinde beş kez kazanmıştır. O'Sullivan beş sezon boyunca dünya bir numarası oldu, toplam 21 sıralama turnuvası şampiyonluğu vardır ve en çok yüzlük seri yapan oyuncudur. Snooker'da yapılabilecek maksimum sayı(break) 147'dir. Ronnie O'Sullivan 13 kere 147(maksimum break) yapmıştır ve snooker tarihinde en çok 147 yapan oyuncu unvanını elde etmiştir. O'Sullivan aynı zamanda 1997 yılında 5 dakika 20 saniye de 147 yaparak en hızlı maksimum oyun rekorunu da elinde tutuyor. . O'Sullivan'ın snooker tarihinin en doğal yetenekli oyuncu olduğunu Stephen Hendry ve Steve Davis dahil olmak üzere herkes kabul etmiştir. Kariyeri boyunca bir dizi tartışmalı olaylarla uğraşmıştır."

merak eden varsa diye şu 147'lik sayılarından biri:
videoşu da bir fan videosu:
video


nice snooker'lara Ronnie...
edit: eklemeler