rte’nin atatürk’ü kıskanması – Tıbbiyeli Sözlük
[https://onedio.com/haber/15-temmuz-resmi-tatil-kazan-in-adi-kahraman-kazan-oluyor-734418 ~ link] şehir isminin başına sıfat getirme belli günleri tatil yapma bi insan bi insanı bu kadar mı kıskanır.
Keşke kıskanmakla kalsa diyebileceğim, korkutan bir durum. Atatürk'ü hepimiz kıskanırız. Hadi kıskanma değil de imrenme diyelim. Benim için `zeki kültürlü espirili karizmatik erkek` tanımlamasının hayalimde tam olarak canlanmış hali Atatürk. Ama sen kalkıp da onun gibi olmaya çalışmayı geçtim, onun üzerine basarak onu geçmeye, zihinlerden silmeye çalışırsan, işte o zaman gelecek tehlikeden korkarım ben.Sayısız devrim yapmış, arkasında kendisine fikirlerine gönülden bağlı bir millet bırakmış bir Önder'in yerine geçmeye çalışan bir insan düşünün. Kendi devrimlerini (!) Yapmaya çalışan, kendi kitlesini oluşturan bir adam. Üstelik yapılan yeniliklerin ülkeyi ve ekonomiyi getirdiği hale bakıp oluşturulan kitlenin de kalitesini göz önüne alırsak, korkmakta çok da haksız olmadığımı düşünüyorum.
Şahsen kıskandığını zannetmiyorum zaten kendisi halkın aşağı yukarı 'u tarafından insan üstü canlı olarak görülmekte daha ne olsun?ayrıca aktroller basabilir burayı yerimizi alalım
kıskansa kaç yazar diyeceğim durum.

Biraz da sol tarafıma doğru kıskansın.Atatürk'ün tırnağının kiri olamayacak insan için bir şey demiyorum.