ruslar

ilk görülmeleri novgorod civarında olup sonradan moskova knezliğini kuran, oradan başlayıp güneyde kırım doğuda sibiryaya kadar genişleyen topluluk.

yaşayışları bizimkinden pek farklı değildir. hareketleri bizimkilere benzer, bol küfürlü konuşurlar. ingilizceyi bazı harfleri ekstradan vurgulamaları dışında bizim gibi konuşurlar. eğer ara dil ingilizceyse çoğu avrupalıdan çok daha rahat anlarsınız birbirinizi. mesela geçmiş zamanda bir fransızdan bir şey rica etmiştim ve aksanlarından dolayı kavgaya dönüşebilecek şekilde devam ettirmiştik konuşmamızı. eğer kişi rus olsaydı "of korzz may frend" diyebilecekken fransız "wöğf kooz" dediği için cevabını üç kere tekrar ettirip en son anlamadığımdan telefonumu verip yazıya geçirmesini istemiştim. sonucunda teşekkür ettim ve gülümsedim. fransız kişi ise burnundan solumakta ve muhtemelen aptal olduğumu düşünmekteydi.
dünyanın en büyük ülkesinde yaşamanın verdiği özgüvene sahiptirler. ulke icinde uzun mesafeler için kullandıkları, bazen 1 gün bazen günler süren yolculuklara ev sahipliği yapan trenleri vardır. soğuğa dirençli oldukları gibi bir genelleme yapmak yanlış olur, bünyeden bünyeye değişir. putini seven de çoktur, sevmeyen de. ama iki tarafta komunizmden kurtulduğuna mutludur. aksanları felaket tatlıdır. t harfi yerine s harfini kullanırlar. değişik kart oyunları vardır. kızları için örgü saç modeli yaygındır. 3 kıtada kara parçası bulunur. eski başkent s. petersburgun eski adı lenin grad dır. mafyasıyla ünlüdür, yasa dışı para kazanmak yaygın ve kolaydır.

içerik kuralları - iletişim