rusya büyükelçisine suikast düzenlenmesi

çok yönlü bir sabotaj girişimi. halep'te gerçekleşmiş olan ve yakın zamanda suriye'de gerçekleşecek olan süreç ile türkiye'nin rusya ile işbirliği sonrası ağırlığının ve etkinliğinin giderek artıyor olması, rusya ile ilişkilerin düzelmesi sonrası gelen rus turistlere güvende değilsiniz mesajı verilerek turizmin baltalanması, fırat kalkanı'nın başarı ile ilerlemesi ve yakında yine rusya işbirliği ile `ypg` üzerine ikinci cephenin açılarak hakimiyetin perçinlenmesi.

siyasi görüş ve ön yargılarımızan sıyrılarak olaylara bakabilirsek ne zaman oyuna müdahil olmaya başlasak hep bir karşı hamle geliyor. rusya uçağının düşürülmesi, 15 temmuz olayları, istanbul'da ankara'da patlamalar vs.

tüm şimşekler üzerindeyken ve herkesin aklına gelecek ilk terör örgütü olacağından `fetö`cülerin böyle aptal bir hamle yapacağına ihtimal vermiyorum. gerçi ecelleri geldiğinden cami duvarına işemekten beis görmeyebilirler ama bu kadar organize olan bir örgütün hâlâ kendilerinden vazgeçmeyen üst akıllarının böyle bir eyleme izin verecekleri çok mantıklı gelmiyor.
sosyal medya dünyasında suikastçının index parmağının ne kadar da uzun oluşuyla ilgili konuşmalar dönerken ülkenin her türlü beladan sonra iyice kafayı yediğine emin oldum. bugün de arkadaşlarla oturup parmaklar boya göre uzunsa hangi genetik hastalık olabilir diye düşündük. yurtdışından gelen arkadaşlar başta duruma şaşırıp; sonra aslında bu hastalık bulma olayını onlar başlattı. bence onlar da artık bu ülkenin manyaklığına ayak uydurmaya başladılar.
"kendi devletinden maaş alan bir insanın bunu yapması ayrı." diyen arkadaşım hangi ülkede yaşıyosun? milyonlarca insan amacı bu ülkenin bölünmesi olan bir partiye oy veriyor
  • /
  • 2

içerik kuralları - iletişim