sadece tekken dinlenen şarkılar – Tıbbiyeli Sözlük
insanın kendine has sebeplerle, paylaşmaya utandığı, sadece tek başına iken dinlediği şarkılardır. ne kadar inkar edilse de, diğerlerinden daha iyidir bu şarkılar.
Herkese hitap etmeyen şarkılardır. Bu ara (bkz:Boğaziçi sesleri) isminde trt'de eski Türk müziği şarkılarını icra eden bir grubu dinlemeye başladım, birkaç şarkıyı arabada dinleyeyim dedim. Solisti burcu göktürk'ün çok hoş bir tavrı var, sazlardan da bir tambur bir klasik kemençe bir de kanun var hepsi çok iyi müzisyenler özellikle tamburda muaz Ceyhan baya iyi. İlk şarkıdan sonra bizimkilerde bir takım huzursuzlanmalar başladı düşündüm haklılar herkese hitap etmiyor(*) bundan önce (bkz:osmanlının kayıp şarkıları) isminde bir program keşfetmiştim yine trt yapımı, daha önce arşivlerde kaybolup hiç icra edilmemiş Osmanlı
dönemi Türk müziği şarkılarını gün yüzüne çıkaran. O da çok kaliteli bir yapımdı ancak malesef ki aynı kategoride yer alan şarkılar. Kendi adıma Üzgünüm.
Burry soprano - mary jane.

Bi arkadasimla dinleyip dalga gecip gecip sonrasinda kendimi mirildanirken yakadim. Kimse yokken ara ara dinler ezberden de eslik ederim.