sahaf – Tıbbiyeli Sözlük
Benim gibi kitap aşığı insanların vazgeçilmez yerleridir. Her türlü insana rastlayabilirsiniz, her düşüncenin insanı son derece birikim sahibidir. Sohbetler çay eşliğinde doyumsuz olur. bu alışkanlığı olan herkese yürekten sevgiler selamlar.
kitapları çok severim.

her yıl 20 civarında kitap alırım.

ama nedense bunca yıllık ömrümde sadece 1 kez sahaftan kitap aldım.

birçok defa raflarından kitap seçmeye çalıştım.

ama hiç beceremedim.kitap benim kitabım olacak.

benden önce kimse altını çizmeyecek.

kitabın hiçbir sayfası benden başka biri tarafından katlanmayacak.

hele ki kitabın kapağı aşınmışsa o kitabı okuyamıyorum artık.işte bu yüzden okuduğum her kitap kendi malımdır.

sıfır kitaptır.

ve benden önce asla biri okuyamaz.velhasıl

(bkz:sahaflar candır) ama (bkz:sıfır kitaplar daha bi candır)
geçen bir kitapta 90lardan kalmış bir kitap, içine sevdiğine yazılı bir kaç cümle ve şiir buldum. hemen düşüncüm acaba nasıl bir öyküsü vardı bu çiftin.. bu nedenle çok fazla kitap alsam da hep sahaflar bir özel kalacak bende
Yaşanmışlık satan kitapçılardır,benim için öyle en azından.Özellikle bir kitap belirleyip almaya gitmem çoğu Zaman kitapçıya.sahafa da öyle giderim gidersem.gelişine,kitapları kurcalarım.sahaftan alınan kitap,yaşanmışlık dolu olmalı,izler olmalı...merak da ederim neler yaşadılar,neler bitti,neler oldu diye.sırrıyla daha güzeller o kitaplar.hep bir açık bırakıyor.belki de böyle olmuştur diyorsun.ya olmadıysa?
Ankara için adil han önerilir özellikle ikinci katta iyi sahaflar var. Tunalıda da güzel sahaflar vardır. Bir de güncel kitaba ağırlık veren sahaflara pek rağbet etmeyin, bir de dükkan sahibinin tavrına dikkat edin sadece kitap satmak peşinde değil sohbete razı olanla oturun konuşun. Kendinize güzel bir zaman ayırıp sahaflara gidin.
ikinci el almayacaksaniz korsan kitap bile almaya gidilmeyecek yer bence . cunku ozellikle testleri normal bir kitapciyla ayni fiyatta . ama severim kendilerini gidin ikinci el bakin