şahsiyet

ilk üç bölüm itibariyle tatmin etmiş olan dizi. açılış müziği, sahne geçişleri, görüntü kalitesi, hikayenin işlenişi izlerken bir amerikan dizisi izliyormuş havası veriyor. tabi haluk bilginer etkisi muazzam hissediliyor. cansu dere, şebneb bozoklu ve adını bilmediğim baş komiser karakterlerini de gayet iyi buldum.
 spoiler!
agah bey'in çorapları çok güzel öncelikle, ayrıca bu karakter ile nur topu gibi bir dexter'ımız olmuş oldu sanırım. tam olarak değil tabi ama felsefeleri biraz benziyor. ben daha çok nevra karakterinden bahsetmek istiyorum. açıkçası cansu dere'nin oyunculuğunu beğendim. zavallı, ezik polis halinden bambaşka nerede olduğunu bilen, herkesin canına okuyacak, içindeki pasif agresif hareketlerin dışa vuracağını ve izlerken zevk alacağım bir dişi polis haline evrileceğini düşünüyorum.
tv kanallarında oynamayışını takdir ettiğim ve desteklediğim dizi. bazen yer yer göndermeler yapıyor agah bey. black mirror’a benzer birkaç sahne de var gibiydi sanki. türk dizileri içinde kurgu ve oyunculuk olarak çok güçlü olduğunu düşünüyorum.
nazım hikmet şiiri var bi kere dizide. nazım şiiri okunan bir dizi ne kadar kötü olabilir?
hakan günday’ın kalemini seven bir okuyucu olarak diziye katkısın yadırganmaması gerektiğini düşündüğüm muazzam yapıt.

jenerik,müzik,göndermeler, görüntü yönetmeninin performansı, oyunculuklara zaten diyecek yok; doğal olarak ortaya böyle bir dizi çıkıyor.

izlemenizi şiddetle tavsiye ederim.girişinden bile kalitesini belli ediyor.
peki benim şahsiyetim ne olacak?
bir yanım dizinin muhteşemliği karşısında eğiliyor ve herkese tavsiye etmek istiyor.diğer yanım finalde canımı o kadar yaktı ki bırak insanlar bunun farkında olmadan yaşasın diyor.
adalet nefsi müdafaa, intikam geç kalmış nefsi müdafaa..
#şahsiyetihatırla
 spoiler!
hayır, sen adaletle hukuku karıştırıyorsun!!

içerik kuralları - iletişim