sakın tıp yazmayın ha diyen tıpçı

çevresine 'sakın evlenmeyin' diyen ama kendisi evlenen insanın kuzenidir
rekabeti sevmiyor olabilir
kime sorduysak kendi mesleğini yazmamızı istemiyor. abartısız aktarmaya çalışayım. küçükken hukuka merak salmıştım. bir yakınım avukattır. "napacan olum avukat olup boşver doktor ol" dedi. iyi bakalım dedik. hastaneye gittiğimizde oradaki doktor sorunca tıp istiyorum dedim. "doktorluk bitti bu kadar çalışacaksan mühendis ol" dedi. sanki her mühendis icat, araştırma yapıyor! birçoğu işsiz, geri kalanlar da özel şirketlerde memur gibi çalışıyorlar. başka bir yakınımız: " ne mühendisi ya bak biz hak ettiğimiz değeri görmüyoruz" dedi. öğretmenlik ortada. neredeyse komedyen olsak diyeceğim; cem yılmaz bile" gençler komedyen olmayın "diyor. ne yapacağız biz şimdi? en iyisi kimseyi dinlemeden kendi istediğiniz, hayaliniz olan mesleğin eğitimini almak. itfaiyeci olacaksanız onu olun kardeşim. çevrenizdekilerin fikrini saygı çerçevesinde değerlendirip en sonunda nedenlerinizi, hayallerinizi de yakınlarınıza anlatarak kendi hayatınızı yaşayın.
doktorların çocuklarını ya yurt dışına ya da tıp fakültesine yollamasını açıklamasını beklediğim tıpçıdır.
“zoru başaramazsın, bir tek ben başarırım, ben mükemmelim, siz değilsiniz” diyen tıpçıdır;iticidir, sıkıcıdır, bayar.
evet arkadaşlar arasına dahil olduğum gruptur. çok net söylüyorum belasını arayan tıp yazsın. bugün 40 sayfa kitabı okuyacak zaman bulamadım. tek neden bu mu? tabi ki hayır. oturmamış sistem, salak saçma sınavlar, lanet olasıca öğrenci işleri. insanı yaşamdan soğutan bazı hocalar. ah gençliğim..
bana koymaz diyen de periferde yeni açılarlardan bir tıp yazsın. ismini vermiyorum.

nadiren güzel şeyler de oluyor. nadiren ama. birakmiyorsam bu yüzden. birakmayacagımin da garantisi yok.

dönem 5 isyan dinlediniz. teşekkürler
bana hep itici gelen insan tipidir doktora gidersin stres yapmışsındır stres yapma der ama kim bilir kendisi nasıl kazandı. sonra tıpçıya nasıl okul dersin yazma der ama havasını da atar aslında mutludur da geldiği için zerre mutlu olmayıp da okulu bitiren var mıdır merak ediyorum çünkü bu fakülte cidden sevilmesi şart bir yer en azından çalışma gücü bulabilmek için
insanlarla uğraşmaktan gına geldiği için yaptığı yanlışı tekrar hatırlamış olabilir.
  • /
  • 3

içerik kuralları - iletişim