sallama çay

bir ismi de poşet çay'dır.
sürekli kötülemelere maruz kalışını, milletimizin çay sevdasına bağlıyorum.
ne var ki, bunu plastikten yapmıyorlar herhalde değil mi? içindeki toz da hangi bitki çayıysa o bitkinin ufalanmış hâli diye biliyorum. tabi kalite de önemli.
yurtta kaldığım için kullandığım ürün. çok çeşidini denedim. bergamotlu favorim. demleme çayla karşılaştırıldığında adı gibi sallama olsa da güzelce içiliyor. aldığım ürünün üzerinde, çayın dışındaki poşetin bambudan yapıldığı yazıyor.
sallama çaylara karşı savaşta, demlik çayların safındayım.
sallama çayları himayeme alıyorum.
ne zaman içecek bişey bulamıyorum, 2 dk ya hazırlıyorum. mis gibi sallama/poşet çay. herşeyin yanına gidiyor.

fantezilerinizi benim bardağımdaki poşet çaya savaş açarak yapmayın arkadaşım!

(bkz:başaramayacaksınız)
hayatta her şeyi salla , çayı sallama.(bkz: ismail abi)
çayın fıtratına ters bir olaydır. tat vermez.
şöyle poşeti suda sallıyoruz birazcık renk dağılıyor al sana çaaaay. bergamotlusu güzel oluyor. bence yurtta kalan birinin mecburiyetidir. çünkü yurtta kalmak insana mecburiyet doğurur çay da bu kadim listenin müdavimlerindendir.
yalnızlık belirtisidir.genelde yalnızken birkaç bardak için koca bir demlik çay mı hazırlayacağım?sallama çay yapıyorum tabii ki.ha yalnızlıktan yaptığımı bilmek de koyuyor o ayrı konu.
bergamotlusu haric genelde pek tercih etmedigim icecek. demleme cayin yaninda cig kaliyor. kokusundan bile anlayabiliyorsunuz yani o cayin sallama oldugunu.
demlemek daha iyi falan dedikleri için demledim yıllarca. ya bu ne zor işmiş. ne güzelmiş sallama çay 0 pislik 0 zahmet. artık umrumda değil sonsuza dek sallama çay kalp ben.
  • /
  • 2

içerik kuralları - iletişim