samenleving – Tıbbiyeli Sözlük
toplum anlamina da gelen aslinda kelime kelime inceleyince samen: birlikte, leving:yasama yani birlikte yasama anlamina gelen de kelime.

bu dutchiler bu isi iyi beceriyor sanki.

dutch arkadaslarimin cogu baya pro shitrael. biri direk yahudi zaten. ki o yahudi olan baya tatli biri.

bu olaylar basladi. ilk bi surtusme oldu sonra artik o konuda cok konusmamaya basladik. ama yine aramiz iyiydi.

dun gidip bunlarin krallarina sovdum. herzog pici geliyormus karsilamaya gelen kim varsa hepsine saydirdim haberlere felan da cikmisim. yorumlarda çoğu dutchie ben dahil ordakilere sövüyor. krala orta parmak çekmeyi sövmeyi bırak yuhalanması bile aşırı vuku bulan bi olay değil çünkü.

bu sefer kesin artık beni dışlamaya başlarlar diye düşünürken baktım ki hiç öyle olmadı. hatta daha da yakın ilgi gösterdiler öyle düşünmeyeyim diye. çok garibime gitti. siyaset farklı arkadaşlık farklı diyorlar. ben de katılıyorum.

yani tabi yine biraz çıkarcılıktan da kaynaklanıyor olabilir. şu an beni dışlayarak kazanacakları çok bişi yok sadece evin havası boş yere bozulacak.

adamlar bu beraber yaşama olayını iyi beceriyor harbi sanki. beraber yaşamak da toplum demek olduğu için güçlü bü toplumları var.

Gerçi benim takıldıklarım yüksek eğitim görmüş çok international takılmış kişiler ama yine de tr’de üni öğrencisi ortamlarında bile mesela bir kere kamal’e laf yap anında dışlanmaya başlarsın.