Duyurular

tıbbiyeli radyo planlı yayın

dubtrack.fm üzerinden kurduğumuz ve müzik dinlerken sohbet edebildiğimiz tıbbiyeli radyo'da yeni bir dönemi başlatıyoruz. tıbbiyeli radyo kullanan yazarlar talep etmeleri durumunda tek başına yayın yapabilecek. bunun için en az bir gün önceden moderatörlere mesaj atmaları yeterli olacaktır.
önceden planlanmış bu yayınlarda sadece yayını yapan yazarın şarkıları çalacak. dubtrack.fm'in şarkı havuzu özelliği yayın yapacak kişi için geçici bir süre kapatılacak.

bu şekilde yapılacak ilk yayın bu gece 00.00-01.00 arasında gerçekleşecek.
sevgili habbarul 90'lar konseptiyle 1 saatlik yayın gerçekleştirecek.

içerik kuralları

sözlük formatının yazarlar tarafından açıkça görülebilmesi için öncelikler "içerik kuralları" hakkında duyuru yapmayı gerekli gördük. sözlük formatının, forumdan en önemli farkı "tanım" zorunluluğu. bununla ilgili ve diğer kurallarla ilgili detaylar aşağıda yer almaktadır. lütfen başlık açarken ve entry girerken bu maddelere dikkat edelim.

içerik kuralları;
1- entryler ilgili başlığa ait tanım içermeli, ilgili başlığa ait örnekler vermeli, başlığı yorumlamalıdır.soru şeklinde başlıklara cevap niteliğinde entry girilmemelidir.
2- bir başka entry’ye direkt cevap vermek, entry’ler yoluyla diğer yazarlar ile sohbet etmek yasaktır.
3- entry’ler ve açılan başlıklar imla kurallarına uygun olmalıdır. entryler doğrudan smiley içeremez. görünmez bkz (*) kullanılarak smiley kullanılabilir.
4- kişilerin ve kurumların tüm hukuki haklarını zedeleyebilecek entry’ler yazmak ve kişisel iletişimin ifşası yasaktır.
5- telif hakkını ihlal edebilecek link paylaşmak, pornografik içerik veya görsel paylaşmak ve diğer türkiye cumhuriyeti yasalarına aykırılık oluşturan paylaşımlar yasaktır.
6- belirlenen kurallara uygun olmayan entry’ler moderatörler tarafından, ilgili yazara sebep belirtilerek yayından kaldırılacaktır. yayından kaldırılan entry, içerik kurallarına uygun hale gelmesi durumunda tekrar yayına alınacaktır.
7- belirtilen kurallara uygun davranmayan, uyarı almasına rağmen uygun davranmamaya devam eden yazarların üyelikleri, moderatörler tarafından yapılacak oylama ile geçici olarak dondurulabilir veya silinebilir.

5 temmuz 2017 entrysiz üyelerin silinmesi

sözlük kullanıcılarımızın da yakinen takip ettiği üzere yenilenme sürecine girdik.nicelikten ziyade niteliğe önem verdiğimiz için bu süreç dâhilînde planladığımız üzere kağıt üzerindeki yazar sayımızı değil de gerçek yazar potansiyelimizi görmek üzere entrysi olmayıp son 6 aydır sözlüğe giriş yapmamış üyelerimizi silme kararı aldık.bu karar kapsamında yaklaşık 2600 üyemiz silinmiş olup, an itibari ile kalan 2357 yazar ile yolumuza devam edeceğiz.yakında entry sayısı şartı ile çömezlik uygulaması da gelecek olup, her üye olan direkt yazar statüsüne kavuşamayacak. belli kriterler ile entry sayısını tamamlayan üyelerimize yazarlık statüsü vereceğiz.kaliteli, bilgisini konuşturan ve özgün yazımlara yönelik birkaç sürpriz teşvik uygulamamız da olacak. bu konuda çalışmalarız devam ediyor.not: bu duyurumuzu da duyuru kısmımızı bildirim sistemine bağlamadığımızdan ötürü başlık olarak yayınlıyoruz. yakında duyuru sistemini tüm yazarlarımız daha aktif ve yardımlaşma amaçlı olarak kullanabilecek.

entry düzeltme

yazdığınız entrylerde sonradan değişiklik yapabilmeniz için izleyeceğiniz adımlar;
1-entrynin altında nickinizin hemen yanında bulunan ...'ya tıklıyorsunuz.
2-açılan birimden "düzenle"yi seçiyorsunuz.

son olarak şunu söylemeliyim ki; entryde bir düzeltme yaptıysanız bunun nedenini belirtmeniz gerekiyor.

tema değiştirmek

sözlüğümüze gelen güncelleme sonrasında kullanıma girmiştir. 18 adet tema seçeneği mevcut.
tema değiştirmek için;
1-sağ üst köşede yer alan, "nick"inizin olduğu sekmeden profilinize gidin
2-profilinizde üstte yer alan "profil ayarları"nı seçin.
3-açılan menüde en aşağıya inin ve temanızı seçin.

tıbbiyeli radyo kullanma kılavuzu

tıbbiyeli radyo'ya herkesin katkısı olsun düşüncesiyle hazırladığım mini kılavuz.
1-öncelikle tıbbiyeli radyo dubtrack.fm aracılığı ile kullanmış olduğumuz bir platform. şarkılar youtube üzerinden açılıyor. video olarak görüntülenebiliyor.
2- radyoya dönemin videosu'nun hemen altında bulunan buton ile erişim sağlayabilirsiniz.
3-radyoya misafir olarak üye olmadan veya üye olarak katılabilirsiniz.
4-tibbiyelisozluk kanalını açtığınızda sağ üstte "sign up" ı göreceksiniz. buradan facebook,twitter veya mail adresinizle kolayca üye olabilirsiniz.
5-üye olmanız durumunda sizde seçtiğiniz şarkıları sıraya ekleyebilir, chat kanalını kullanabilirsiniz.
6-üye olmanız durumunda seçtiğiniz şarkıları "queue" butonuyla sıraya ekleyebiliyorsunuz. kullanıcıların eklediği şarkılar havuza alınıyor ve sırayla çalınıyor. tek tek şarkı ekleyeceğiniz gibi bir playlist yaratıp "queue all" da diyebilirsiniz.

son olarak bugünden itibaren aktif yayın yapıldığı sırada anasayfa'da mor renkli bir "tıbbiyeli radyo yayında!" simgesi göreceksiniz.
radyoyla ilgili tüm sorular için bana ve diğer moderatörlere ulaşabilirsiniz.

gelen sorular üzerine edit;
-radyoya üye olurken facebook vermenize gerek yok. ben mail adresiyle kayıt olmayı seçtim. yukarıda da yazıyor aslında ama dağ gibi metinin içinde biraz kaynamış.*
-radyo birimimiz şimdilik dubtrack.fm üzerinden yapıldığı için aynı üyeliği kullanmak mümkün değil. ilerleyen zamanlarda kendi radyomuzu kurmayı planlıyoruz.*

16/07/2017
tibbiyeli radyo kanalımız ve bu nedenle linkimiz güncellenmiştir. sitede yer alan radyo erişim butonu da güncellenmiştir.

kanalda farkettiğimiz açıklar ve eksikler nedeniyle sıfırdan kanal kurmak durumunda kaldık. bundan sonra eklenilen şarkılarda 8 dakika limiti olacak. 30 dakikalık şarkı ekleyip kaçmak gibi durumların yaşanmaması için bu özellik geldi. ayrıca kullanıcılara eklenebilecek vip modu ile kötü niyetli kişilerin radyoyu trollemesi durumunda şarkılar yetkili kişiler tarafından geçilebilecek.

güncel radyo linkimiz ;
https://www.dubtrack.fm/join/tibbiyeli-radyo

gizli bkz

sözlüğümüzün bir özelliği daha. kullanımına gelince; şimdi dostlar eğer cümle içerisinde başka bir başlığa gönderme veya yönlendirme yapacaksak bunu normal bkz vererek yapmamalıyız. cümle bkz formatıyla bölünmemeli. bunun yerine mevcut çubukta yer alan gizli bkz'ı seçiyoruz ve cümle bütünlüğü bozulmadan gerekli yönlendirmeyi yapmış oluyoruz.

son olarak bir yanlış ve bir doğru kullanım örneği vereyim;

yanlış kullanım;
(bkz:yeni tasarım) geldiğinden beri sözlüğü daha aktif kullanıyorum.

doğru kullanım;
yeni tasarım geldiğinden beri sözlüğü daha aktif kullanıyorum.

bir diğer ilgili entry için;
(ebkz:#56657)

tıbbiyeli sözlük yenilendi

1. yılımızı geride bıraktığımız bu günlerde sizlerden gelen istek ve öneriler doğrultusunda sözlüğümüzü yeniledik.

kullanışlı arayüzü ve eklenen yeni özellikleri ile sizlere daha keyifli bir sözlük tecrübesi yaşatmak istedik.

istek, önerileriniz veya karşılaştığınız sorunları bize duyuru altından ya da özel mesaj ile yolu iletebilirsiniz.

içerik kuralları - iletişim