saygın demirel

biyokimyayı avuçlarımızın içine koyup,hadi al sev diyerek sevdiren hocadır kendisi.

-bak bu 4 enzim önemli.bunu dışındakileri ezberlemeye gerek yok.gerek yok değil,sakın öyle bir gerzeklik yapma.
-bunu ben bile bilmiyorum ,sen niye öğrencen,boşver
-2 dakika tahtayaaa
gibi söylemleri ile ilgiyi hep üzerinde tutar.mütevazı bir coolluğu vardır.

motorsiklet tutkusu da vardır.
deliyi nerde görsem tanırım,deli bu adam.sözün özü,severiz,çok severiz.

edit:imla
metabolizma konusunda beş şık verip soru sormadan soruyu çözdürüren efsane biyokimya hocası. şu repliği efsanedir: "soru ne? sana ne"
tuseme giden öğrencilerin en favori hocalarından birisidir. benimse en favori hocam olur kendileri.
biyokimya gibi korkunç bir dersi sempatik hala getirebilen karizma hoca.
(bkz: sitrat)
inanılmaz hızlı konuşur. ilk dakikalar uyum saglayamasanız da 5. dakikadan itibaren müthiş bir senkronizasyon hissi gelir. belli periyotlarla gülümseme oluşturur. dışardan bakan biri için artık delisinizdir.
biyokimya gibi nefret edilen bir dersi sevdiren hocadır. bu arada saygın ismidir.
ders anlatışı muhteşem bir adamdır, muhteşem. dersi özenerek anlatır, kitabı dört dörtlüktür. öğrencilerin yüz ifadesinden bakıp anlamadıklarını düşünürse bir daha anlatır. aynı şeyi hızlı anlatır ama sık tekrarlar, üç kez aynı şeyi anlatabilir. sınıfa kızdıysa o lafları da üç kez söyler. en az üç yani. dersi de haliyle geç biter.
adamın kendisini bırak kitabı biyokimya sevdirir. şöyle der bu derse bir cerrah adayı olarak girmiş olacak ama biyokimya yazarak tus sürecinı tamamlayacaksınız. çok biyokimya yazan olmuş öyle diyorlar.
biyokimya zaten en sevdiğim, çalışırken zevk aldığım bir dersti. saygın hocanın dersine girince biyokimyaya olan sevgim anlatılamayacak kadar büyüdü. 9 saat ders işlesek bile son saate kadar aynı hevesle dinliyorum. inanılmaz bilgisiyle her 10 dk da bir aydınlanıyorsunuz. tusta da biyokimya yazmazsam artık ayıp olur :)

içerik kuralları - iletişim