scrubs

beyaz önlükten çok daha havalı olduklarını düşünüyorum
tıbba ilk başladığımda her bir ayrı rengin ayrı bir branşı temsil ettiğini sandığım rengarenk kıyafetler. mor-pembe olanları pediatri, yeşili cerrahi, kırmızıyı acil, siyah-lacivertleri de ne bileyim işte rotasyondaki branşı belirsiz asistanlar falan giyiyor sanmıştım. cahildim. ne kadar güzel günlerdi.

(bkz: ignorance is bliss)
ben bunu preklinik zamanlarımda intörn terliği crocs sanıyordum
geçenlerde "nasıl olsa ileride alacağım ha şimdi ha sonra ne fark eder" diye gaza gelip sipariş verdiğim giysi takımı. beden kalıplarını ne tür bir insan vücudu üzerinden standardize ettiklerini çok merak ediyorum zira aynı bedenin üst parçasının içinde kaybolup (omuzlarım geniş diye kaldırdı fakat bel kısmı çuval) altı ise otursam dikişleri patlayacak kadar sıkı oldu. santral obez, poposu olmayan, sıfır kıvrıma sahip ve iki boyutlu dikdörtgen insanlar gönül rahatlığıyla alıp giyebilirler. ben geri göndermek zorunda kaldım. üstelik geliş ve gidiş kargolarını da ödeyerek. iade etmek için kargo şubesine giderken yol üzerinde aynı firmanın ürünlerinin satışını yapan bir yeri gördüğümde keşke burada deneyip öyle sipariş verseymişim dedim fakat iş işten geçmişti tabi.
aa bir de, bordo scrubs hemşire rengi değildir!!1
eğer intörn iken giyerseniz ve kadın cinsiyete sahipseniz peşinizden "hemşire hanım!! hemşire hanım!!!" diye koşturacaklardır.

erkekseniz üzerinizde çuval da olsa doktor diyorlar.
  • /
  • 3

içerik kuralları - iletişim