Özellikle bayramlarda ya da büyük aile toplantılarında insanın sinirlerini yıpratan soru cümlesidir. henüz bu soruya maruz kalmayan tıp öğrencisi görülmemiştir. olaylar aynen şöyle gelişir. ikramlar yapılmış, üstüne çaylar içilmiş ve ''eee efendim daha daha nasılsınız ?'' muhabbeti de iyice baymaya başlamıştır. O an evdeki herkes saçma bir şekilde evdeki halının desenlerine kilitlenir ve aptalca dalar. genelde ileri yaştaki teyze ya da amcalarımızdan biri birden '' evladım sen tıpta okuyordun değil mi ? '' der. '' Evet hede amca tıpta okuyorum '' dersiniz ve o beyin emen soru gelir.

''peki evladım, sen şimdi ne doktoru olacaksın ? ''

içinizden '' insan doktoru olacağım ! '' demek gelir. Tabii diyemezsiniz ve o bilindik branşı tustan aldığınız puana göre sonradan seçeceğiniz hikayesini anlatırsınız.
insan icine cikmadigim icin maruz kalmadığım sorudur. beni hala lisede saniyor olabilirler ustelik.
Erkek soruyorsa urolog, kadin soruyorsa kadin dogum diyerek sorularin devamini kesebilecegimiz sorudur.
tıp öğrencisine sorulan sinir bozucu sorudur. tıp öğrencisi "teyzecim daha belli değil" diyerek yırtabilir ama mezun olduğunda işler çığrından çıkar.

tanışılan ve ben doktorum denilen herkes ne doktorusunuz diye sorar. istisnasız. tus çalışıyorum henüz bir uzmanlığım yok ama yapmayı düşünüyorum dersiniz "ha pratisyen miiii?" cevabını alırsınız. doktor bile doktora bunu yapar ve küçümser bakışlar atar malesef. sonra tus çalışılırken de insanın tek amacı bişey doktoru olabilmektir.bazen şahsım bu soruya şu meşhur fırat karikatürüyle yanıt vermek ister

[http://galeri7.uludagsozluk.com/214/at-boku-doktoru_285476.jpg ~ karikatür için buradan]
soran kadınsa ürolog erkekse jinekolog. 2. soru olarak benim de şuramda şu var sorusunu direk egale ediyor
soran kişi samimi ise şöyle cevap veririm : sümük doktoru olacağım , at boku doktoru olacağım [https://goo.gl/images/T0hPVZ ~ bakınız]