Bu sözde bence gözlük kısmı çok önemli, insanlarda yıllarca çalışmış imajı verdiği için olsa gerek
lisede birçok hocamın ve birçok aile ferdimin bana söylediği cümle. o zamanlar mühendis olmayı istediğim için "nereden çıkarıyorsunuz bunu?" tarzında şeyler söylerdim söyleyenlere. sırf tıp tercih edeyim diye söylüyorlar diye düşünürdüm. tıp okumaya başladım hala söylüyorlar. sanırım ağır başlı, oturaklı biraz da olgun biri gibi görününce bunu söyleme gereği duyuyorlar. kabul, dışım doktor tipi olabilir ama içim doktor, mühendis karışımı gibi bir tip bence.
(ebkz: #34183) teki vücut yapan ve kendini sözlükte satmak için böyle bi entry girme ihtiyacı hisseden yazarı ayırarak konuşuyorum 1.80 ve üzeri boyu olan birazda yüzü güzel olan yada beyaz tenli çirkin olmayan yüzü olan herkes için kullanılabilir.öyle çokta șeyapmayın size has bi durum değil.
Bende olmayan tiptir.

Yüz kişiye sorduk yüz popüler cevap aldık,

'öğretmensiniz galiba???'
bende de top sakal yüzünden mühendis tipi buluyorlar. hatta itü mezunu. adam sakaldan üniversite tahmini yapıyor yauv. "bizim fakültenin saç sakal tipi nasıl acaba?" sorusunu soruyorum sonra kendime.
teyzelerden oluşan bir gün toplaşması sırasında durduk yerde teyzelerin şu doktor beyi görelim demesi üzerine odamdan apar topar kaldırılıp olay mahalli olan salona getirilmem sonucu aldığım yorumdur. (bkz:kızları filan var mıdır ki)