şeriat – Tıbbiyeli Sözlük
ülkemize gelmesinden halkımın aşırı derecede korktuğu olgu. tamam gelmesin de, bazı kadınlar istedikleri yerlerde başlarını örtmek istediler diye karabasan görmenin de anlamı yoktur diye düşünüyorum. sonuçta bir kişinin başını örtmesine izin vermek, diğer kişinin başını örtmesini zorunlu kılmak anlamına gelmez.

(bkz:şeirat geliyomuş kaçın)

(bkz:bu yobazlar heryere doluştu)son derece modern, açık fikirli biri olarak, açık olmak ve kapalı olmak şeklindeki iki seçeneğin, iki hakkın, iki özgürlüğün, birbirlerine engel olmadığını vurgulamak istiyorum yalnızca.
islam hukukudur.bence önemli olan yönetim şekli değil aga.her yönetim şekli tam anlamıyla doğru değildir.önemli olan uygulamadır.dur daha cumhuriyeti tam uygulayamıyoruz.ben zaten monarşiyi seviyorum ne o öyle benim oyum herkesle eşit.Bak bunu anlayamayanlar çıkar aga şöyle de bir şey var.kızmayın bana agalar.mümin insan şeriat gelmesinden korkmamalı.

Bu ülkeye şeriat gelir mi gelmez mi bilmiyorum ama önce şeriat tam anlamıyla nedir ne değildir nasıldır uygulamaları nelerdir araştırmak lazım.benim ilgi alanım değil.merak edenler bir araştırsın.çok da şeyapmayın agalar bakın hayatınızı yaşamaya.hayat güzel
Korkulmakta haklı olunan durum seninde kurban keser gibi dua okunup boğazın kesildiğinde anlarsın (bkz:işid) şeriatta kadınlar kafalarını örtmez kara çarşaf giyer
Bazı kadınların istedikleri yerlerde başlarını örtmelerini şeriat sanan ne çok insan varmış.o olay türkiye'de yasakken amerika'da serbestti.bu durumda amerika'da şeriat mı var?

Bazı kadınlar değil her kadın her yere istediği kıyafetle gidebilmelidir. Allah'ın kuralları ancak Allah'ı seven ona saygı duyan ve ondan korkan insanlar tarafından layığıyla uygulanabilir. Ama allah'ın kuralları adı altında sapıklara sapkınlara sınırsız güç verilecekse (ki günümüzde olacak olan odur.) bu başladıktan sonra hiç birimiz durduramayız. Dünyada örnekleri mevcuttur.
Şeriat kanunları kural 1:Kadının mahrem yerlerine bakmak zinadır,zinanin cezası hadımdır

Baştan falsoKural 2:

Hırsızlık yapanın eli kesilir. İnsan haklarına aykırı,fakir bir cocuk marketten bir tane ekmek aldi diye elinin bilek kısmından kesildigi videoları var.Kural 3:Erkek 4-5 karı alabilir. Ama kadın alamaz.3 kuralla şeriati yaşadınız. İsteyen varsa gitsin ötede istesin. Hayır bir de ülkenin geleceği olacak bu tıp okuyan adamlar yahu. medeniyete imrenecegine sakat sakat işlere imreniyor.Hard kemalist değilim ama M.Kemal Atatürk gerçekten şuanki durumu görmek istemezdi
kur'an dışı bilgilerle yargılama sistemi. bilgilerin hadis olduğu söylenir ama gerçekliği tartışılır. bilgilerin din alimi olduğu söylenilir ama dün feto'ya hoca efendi diyenler bugün aynı alime söver.

saçma bir yönetim biçimi ve hukuk düzenidir şeriat. hatta liberalist bir parti tarafından yönetilen türkiye'de liberalizmi destekleyen insanların böyle tutucu fikirleri desteklemesi de çok ilginçtir.yüce türk milleti olarak geldiğimiz yer doğu, gittiğimiz yer batıdır. bizi çağdaş medeniyetler seviyesinin üzerine çıkaracak fikirin doğruluğu dışında doğru yoktur.