sevgilisiz yaşayabilen insan

  • /
  • 6
eski sevgilim olmayandır. çünkü o her zaman egosunu tatmin etmek için birini aradı. biri onu sevsin hep. bakın karşılıklı değil bu kısma dikkat. ilk düşürdüğüyle birlikte muhtemelen. ne oldu seviyo musunuz bari? hiç sanmıyorum.
bazıları da var. unutmak için çıktım. he he canım. ben neden yapmıyorum peki? ben niye kendi kendime unutuyorum? bunu yapmak hem karşıdakine hem sana saygısızlık değil mi? bu durumu kendi kendine atlatamayacak kadar zayıf karakterli misin sen?
bazıları da var. içine sinmeyen kimseyi kalbinin eşiğinden bile geçirmez. böyleleri ile karşılaşmak dileğiyle. inşallah varsınızdır.
uzaylı muamelesi çekilen insandır. hele ki etrafında çiftler çoğalmışsa içlerinden kendine görev çıkarıp birilerini bulmaya çalışanlar olur.

sanırsın ki susuz ekmeksiz yaşayan insandır, aksine baş ağrısız yaşar bu insan.
eğer ki o kişinin yakın arkadaşları sevgili ise karşı cins olanın sen onu benim kadar sevemezsin sözünü dinleyip kaldıran insandır.
bir de o yakın arkadaşının sen sevmeyi nereden bilirsin bla bla...
yani tahammül seviyesi yüksek olan bir insandır sevgilisi olmayan insan.
pek tabii güzelce yaşayabilen insandır.insan sevgilisiz yaşar da sevgisiz yaşayamaz.ve sevgi konusunda insan kendisine cimri davranırsa başka kimseden bu konuda cömert olmayı bekleyemez ki..sevgi ihtiyacını sadece birine bağlamak en büyük yanlışlardan biridir bence..hem insan önce kendisini severse bir gün "o" gitse bile boşluğa düşmez.
kalbinin ısınmadığını aklına nasıl koyabilirsin.yanında doya doya susmadığınla aynı evde nasıl nefes alabilirsin.
önemli olan yanında birinin olması değildir çünkü.yanında ne şekilde var olduğudur.kötü davranıyorsa,sana sen olduğun için değer vermiyorsa onu yanında tutmak kendine yaptığın en büyük saygısızlıktır.bir sürü insan evli,ilişkisi var.çok az bir kısmının hakikatle bir birini sevdiğini düşünüyorum.çok az bir kısmının bedensel değil ,candan bir sevgi olduğunu düşünüyorum..insan kendi içinde ki gökyüzünü fark edince,içindeki gökyüzünü farketmiş başka bir güzel insanla aynı gökyüzünde bu şekilde var oluyor bence.. herkesin içindeki göğü farketmesi dileğiyle..buraya kadar okuduysanız teşekkür ederim :)
bu benimdir. insan önce yaşayamam sanıyor ama sonra alışıyor. alışıyor şarkıların sadece kendisine ait olmasına, filmlere tek başına gülmeye, tek başına yürümeye sokaklarda. kendini tanıyorsun en güzeli bu, neyi gerçekten sevip sevmediğini, neyin seni gerçekten mutlu edip gerçekten üzdüğünü anlıyorsun. belki sonrasında daha başarılı ilişkilere yelken açabiliyorsun bu sayede...
en asil duyguların insanıdır diyeceğim bir gülme geliyor hahahh.*
özdemir asaf'ın sensiz diye bir şiiri vardı aklıma onu getirdi bu başlık... oldu olası "sevgilisiz yaşayabilen" biri vardır, sonra biri çıkar gelir, güm diye hayatının ortasına düşer, ancak sonradan farkedilir ki sevmenin de türleri var. farkedilir ki en güzel en temiz sevmek şeffaf bir obje gibi içini göstererek, yalansız, gizlenmeden, kendin olarak, pazarlıksız sevmek. sevmek, "o"ndan olmasını istediğin kişiyi yaratmak, "o"nu kalıplara sokmak değil, tüm bunları yaparken "ama seviyordum" demek ancak acıtmak değil sevmek. ne diyordum, şiir diyordum. belki biraz da sütten ağzı yananların şiiridir işte bu... buyrun:

" sensiz de denizi seyredebiliyorum.
hem dalgaların dili seninkinden açık.
ne kadar hatırlatsan kendini boş.
sensiz de seni sevebiliyorum.

hep boş konuşurduk hatırlar mısın, bula bula,
karşılaştığımız zamanlarda.
sen, sevgiden şımaran çocuk,
ben şaşıran budala."
  • /
  • 6

içerik kuralları - iletişim