sevilen kişiden vazgeçme süreci

bunun bir yarışma veya savaş olmadığını yavaş idrak etmeyle başladı benim için.karşılık alamamayı ilk başta kabullenemedim ilk ,internetten girmediğim sözlük,forum kalmadı ve sonunda bir aydınlanma geçirdim.kimsenin vazgeçilmez olmadığını farkettim.bir de düşündüm bulunduğum ortam bana eziklik empoze etmese ve maddi açıdan iyi olsam acaba onu sever miydim ? bu soruya evet diyemiyorum belki de eksik parçalarımı onda aramıştım.bir de duyguların bencil olduğunu farkedersiniz ne size ne ona faydası olmadığını farkedersiniz.bir de şu an için olmamasını istersiniz .vicdanım da rahat olduğu için artık vazgeçtiğini farkedersiniz.
bir kere bitmişse biter,, bitirmek aslında en kolay işlerdendir. ama unutmak..
zaman gerekiyor aslında sadece,, vazgeçmeyi sağlayan tek şey zaman..
süreç kendiliğinden geçip gidiyor.
yaklaşık dört yıldır kadınlardan korkuyor olmam hala kalıcı olsa da vazgeçebildim sonuçta.
dört yıldır yeni bir ilişki korkusu kaldı sadece.
bir doz karantina gerektirir
bir daha asla ilk günlerdeki hisse geri dönemeyeceğinizi kabullendiğiniz an vazgeçmiş oluyorsunuz.
bayat ekmek asla aynı fırından taze ekmek olarak çıkamıyor, bu beklentiyle de sofraya oturduğunuz zaman aç kalıyorsunuz, özeti bu.
sevilen kişinin kafadaki kişilikten çok daha farklı biri olduğunu görmekle başlar gerisi çorap söküğü gibi zaten
sonucu kabullenme ve süreç yönetimi karşınıdaki kişiye yüklediğiniz anlamla doğru orantılı olarak zorlaşır.sevgi? aşk? hissedilen duygunun adı neyse süreci zorlaştıran aslında bunun getirdiği dopamin pikidir. ani bir dopamin eksikliğine girilir ve dip.zamanla tek başınıza kalmayı, hayatın ondan ibaret olmadığını başkalarını da sevebileceğinizi gördüğünüzde vazgeçtiğinizi, iyileştiğinizi anlarsınız.bunu farketmek pozitif feedbackla iyileşmeyi hızlandırır.
vazgeçtiysen sevmiyorsundur. seven insan vazgeçmez, vazgeçemez. gerekirse hayaliyle yaşar, aylarca/yıllarca sevdiğinin yüzünü olur da görürüm diye ya da belki arar beni diye bekler gene vazgeçmez. olmayacağını bilse, sevdiği başkasıyla birlikte olsa bile aklından çıkaramaz. sonuç monuç dinlemez/kabullenmez.

o yüzden başlık artık sevilmeyen kişiden vazgeçme süreci olarak açmak daha mantıklı olacaktır.
vazgeçtiğin an zaten bitmiştir zaten. zor olan alışkanlıkları değiştirmektedir.

içerik kuralları - iletişim