seyahat acentasıyla gezmek

turla gezmek belirli seyahat acentalarıyla onların planlarına uyarak, şehrin en gözde mekanlarını kısa sürede gezmeyi düşününler için idealdir. ancak istediğin yerlerde istediğin kadar kalınmaması veya gerçekten yoldan kazanılan şeylerin istendiği düzeyde tatmin yaratmaması sebebiyle eleştirilir. yazarlarımızın yurt dışı veya yurt içi turlarla gezi hakkında düşüncelerini bekliyoruz.

2020 yılı editi: genç insanlar için aşırı mantıksız olay. aileyle vesaire gidilecekse, veya yurt dışında maliyetin az olması göz önünde bulunduruluyorsa mantıklı olabilir belki. ancak yurt içerisinden bahsediyorsak çeşitli turlara katıldım, kesinlikle kendiniz araştırıp gittiğiniz zamanki keyfi vermiyor. ayrıca maliyeti daha yüksek oluyor. örneğin gittiğim karadeniz turunda gezdiğim yer hangi şehirdeydi ayrıntılarını hatirlayamasam da kendi arkadaşlarımla gittiklerimde nerde naptim hangi restoranda ne yedim ulaşımı nasıl hallettim her şey beynime kazınmış durumda. verdiği keyifse benim için karşılaştırılımaz düzeyde.
ders notuna hızlıca bakmak gibidir. gezilen yerler hakkında az buçuk fikir sahibi olunur. en önemli artılarından biri de maliyetinin düşük olmasıdır.
turla yapılan seyahatler daha avantajlıdır bence. türkiye'de de birkaç başarılı tur şirketi var ve kampanyaları da kaçırmayınca daha az maliyetle daha çok yer görmüş oluyosun. tabi rehber de iyiyse eğer amaç boş boş gezmek olmaz gezilen yerin tarihi kültürüyle ilgili öğrendiklerinle de dönersin. en son ispanya'ya tura turizm'le gitmiştim çok keyif almıştım. rehber konusunda da şanslıydık

içerik kuralları - iletişim