sezen aksu – Tıbbiyeli Sözlük
görsel
Nasıl ya gerçekten sezen aksu'yla ilgili ilk giriyi ben mi giriyorum?

Bana göre Türk müziğine belki de en fazla katkıyı yapmış olan insandır. İster sadece yazmış olduğu sözlerle ister şarkılarıyla beraber olsun...

Oğluna miras olarak bir kasada şarkı sözleri biriktirdiğini duymuştum , öldükten sonra satsın diye. Mantıklı ve biraz da garip bir düşünce sanki.

Böyle duygulu insanlar hep şarkı yazsınlar diye hep acı çekmelerini istemekle yazık şu yaştan sonra mutlu olsunlar demek arasındayım. Bilemiyorum
Bu gecemin sponsoru spotify ve kendileri. Ne kadar içten, ne kadar derin anlamlar, ne güzel ses bu allah'ım.. dönemimizde canlı dinleyebildiğimiz içinne şanslı olduğumuzu bizden evvel kaybedersek anlayacağız. Bir tütsü bir mum ışığı bir sezen aksu yeter nefes almaya. Kimi zaman da bir kaç damla belki. #nowplaying Kaybedenler.
"Her ayrılık bir vurgun değmeyin yaşlarıma

Benden selam söyleyin bütün aşklarıma"Sözlerini armağan ediyorum hakedenlere.
Kendisini tabu da 'Yıldız Tilbe'nin boynuzladığı kadın' olarak anlattım.

İlk aklıma gelen de bu idi.
ölmeden önce yapmam gerekenler listesine konserine gitmeyi eklediğim muhteşem sanatçı diyeceğim de az gelecek. sezen aksu ismini söyleyince başka herhangi bir sıfat kullanmaya gerek kalmıyor zaten. kendisiyle aynı dönemde yaşadığım için şanslı hissettiğim insan. bunlar nasıl şarkılar diyorum bin kere de dinlesem. eskimiyor, eskimeyecek tahmin etmesi zor değil. bende yeri apayrı.