Tıbbiyeli Radyo Yayında!

sigara içen tıpçı

tıp okuyor olması sigara içmemesini zorunlu kılmayan kişidir.
kendisini zehirleyebilir bu kendi tercihi. ancak sokakta, kaldırımda, duraklarda, okul çıkışında, toplu alanlarda içiyor ve bana da solutuyorsa, teneffüste içip hemen sınıfa girince benim midemi bulandırıyorsa ve beni pasif içici yapıyorsa kısacası içmeyenleri olumsuz etkiliyorsa sigara içmesi özgürlük kapsamında değildir. hastalarınızın hasta olmasında sizin de payınız var unutmayın. hayatında hiç sigara içmemiş ancak pasif içicilikten kanser veya kronik akciğer hastası olmuş birini düşünün, sayıları çok fazla ve evet siz sokakta içerken soluduğu için hasta oldu bunda sizin çok büyük payınız var. işte başkalarını bu şekilde hasta ettiğiniz takdirde hekimliğinizden de şüphe ederim, bence mesleği bırakın gitsin. hekime şifa vermek yakışır, hasta etmek değil.
kardeşim bi sigaramız var onu da çok görmeyin ya
aptal gibi hissetmeme neden olsa da ben de onlardan biriyim.
yarım saat öncesine kadar bu güruhun içerisinde müzmin bir stajyerdim. bu sefer kararlıyım, bırakıyorum.
edit : bugün tam 1 ay oldu. bu süreçte sadece bir tane sigara içtim artık çok zorlandığım, dayanamadığım bir anıma denk gelmişti. onu saymazsak 1 aydır tertemizim. ilginç olanı hiçbir sinirlilik, konsantrasyon kaybı, kilo alma gibi durumlarla başa çıkmak zorunda kalmadım. bu sefer biraz kolay oldu gibi, hadi bakalım
oyle stresli gunler oluyor ki ben de bu guruha katilmak istiyorum. sonra baslarsam birakamam diyip vazgeciyorum ve ne mi yapiyorum? avazim ciktiginca bagirmamak icin kendimi zor tutuyorum, slaytlarin basina geri donuyorum..
kendisini katalize eden enzimi indükleyen karbamazepin gibidir.ne yapmak nereye varmak istemektedir bilinmez.
bence topluma kötü örnektir.
  • /
  • 2

içerik kuralları - iletişim