sigara – Tıbbiyeli Sözlük
yıllar öncesi, lise 2'ye giderken kazandığım alışkanlık. tek tesellim kimsenin yönlendirmesiyle olmamış olması. bir gün moralim bozuktu, dur bakayım bi sigara alayım belki iyi gelir dedim. babamın o sıralar içtiği, tek adını bildiğim sigarayı tekelden istedim. içtim 1-2 tane. içe çekmeyi biliyorum ama yeni başladığım için ağır geliyor tabii, başımı döndürüyor. o his de hoşuma gitti ama sigara içmeye devam ettikçe kayboldu.aradan 3-4 hafta geçti. lise 1 ve lise 2'nin ilk 3-4 haftası okulun yurdunda kalmıştım. hafta sonu çıkış iznimizde sinemaya gitmiştik, karadedeler olayı idi filmin adı sanırım. tabii araba yok, saat çok geç otobüs yok. yürüyerek şehrin diğer ucundaki okula gittik. yolda bi arkadaş sigara yaktı. onunla beraber içiyorduk genelde. ben de yaktım. sonradan en iyi dostum olacak diğer bir arkadaş daha sigara yaktı. 8 saplamaydık ve 3ümüz yakmıştı. kalan 5i de ikişer üçer dakika aralıklarla sigara yaktı. en son şaşkınlığımı gizleyemedim bağırdım hepsine "olum siz ne ara başladınız lan ben niye bilmiyorum". cevap da iyiydi tabii. "ya surgeon biz de herkesin içtiğini yeni öğrendik, ben şikayet edersiniz diye sizden saklıyordum."
ben de severim kendisini. ama herkesin okuyabileceği bir platformda kendisini bu kadar sempatik göstermemek lazım bence.
yanıcı ve tadı etkilediği söylenen rulo yapılmış kağıdın içerisi tütün ,ek olarak kimyasallar ve başka otlar konularak doldurulmuş; çeşitlere göre içilen bölgede filtre olan yakılarak , keyfe göre filtre ya da yanmayan kısımdan, keyfe göre ise yanan kısımdan içilen; sağlığa kanıtlanmış bir biçimde bir çok olumsuz etkisi olan orofarinks ca. larinks ca. mesane ca. akciğerin bir çok karsinomu.... ) gereksiz madde.
Kim içerse içsin umrumda olmayan ama 2 tanıdığım içtiğinde beni sinir krizlerine sokan meret.
"ben sigara dumanının altında yana yana en sonunda kül oldum" dedirten durumun mahiyetidir. az için be birader
Kendisiyle çok nadir bir araya geliriz onu da bilen azdır ama arkadaşlarım bana senin ruhun sigara içiyor derler

Sigara da bir metafor aslında sigara efkar demek

Benim için keyif sigarası diye bir şey yok çünkü
Adanalıların yere izmaritlerini atanlara `yere atmayınız, biz denedik yetişmiyor` diye gönderi yaptıkları doğrudur. İ
atopik kişi olarak şurada yazılan bir sürü iyi bahanenin bile bu maddeyi gözümde iyi bir yere koymadığı açık bir gerçek. yolda yürürken sigara içen birinin yanından geçerken nefesini tutan biri olarak, sigara içen arkadaşlarıyla yan yana otururken o üste sinen sigara kokusundan tiksinip olusan mide bulantısını bastırmaya çalıştıran biri olarak bakın bir de sigaraya ne kadar sempatik(!) geliyor insana. bunları da geçtim acılarınızı sigaradan çıkarmaya çalısıyorsunuz ya bağımlılığınızın en güzel kılıfı.
Kokusuyla mideleri ayağa kaldırır

Birçok kanserde etiyolojik rol aldığını söylemeye gerek yok zaten he hala ben kullanırım diyorsan banane ne halin varsa gör