simyacı – Tıbbiyeli Sözlük
Okumanızı tavsiye ediyorum sevgili dostlar. Çok hoş bir kitaptır . Temel konu olarak her insanın bir yazgısı olduğunu anlatır , yazgısını yaşayacak kadar cesur olanlar enine sonunda başarılı olur tarzında bir hikaye anlatır. Ben sevdim efenim .
Kişisel menkibenizin peşinde koşmanızı öğütleyen özellikle bir hedefe ilerlemeye çalışılırken okunması gereken kitap(rehber de diyebiliriz)
Taa ortaokulda okumuş olduğum kitap. Ama Paulo Coelho kitapları her yaşta her zaman okunmalı
''Yüreğine acı korkusunun, acının kendisinden de kötü bir şey olduğunu söyle. Düşlerinin peşinde olduğu sürece hiçbir yürek acı çekmez.'' daha bunun gibi birçok anektodla kalbimi kazanmış kitaptır.
Israrla tavsiye edildiginden mütevellit geçen yıl okuyup sevmedigim kitap. Acaba beklentiyi fazla mi yüksek tuttum da böyle oldu bilmiyorum ama bana hitap etmedi. Edit: Şimdi alıntılar okudum da kitaptan, böyle kitaplar bana gerçekten hitap etmiyor. Üzgünüm.
Küçük prens ile birlikte fazla abartılan kimi zaman içinden fazla anlam çıkarmak için zorlanılan kitap.
-“Ben gidiyorum,” dedi. “Ve geri geleceğimi bilmeni istiyorum. Seni seviyorum, çünkü...”

“Hiçbir şey söyleme,” diyerek sözünü kesti Fatima. “İnsan sevdiği için sever. Aşk’ın hiçbir gerekçesi yoktur.”

-Seni seviyorum, çünkü bütün Evren sana ulaşmam için işbirliği yaptı.

-Çünkü yüreğin neredeyse hazinen de oradadır

-"ister hayatımız, ister ekin tarlalarımız olsun, sahip olduğumuz şeyleri yitirmekten korkarız. ama hayat hikayemiz ile dünya tarihinin aynı el tarafından yazılmış olduğunu anladığımız zaman, bu korku uçup gider."gibi cümleler içeren kitap.hikayesi biraz mesnevi hikayelerine benzer çevirisi de çok şahanedir kitabın özünü bozmamıştır sonuç olarak türkiyede patlayan bir kitaptır.içinizdeki hayalperest ölmeden bir kere okuyun derim