yanlış yapan ve zaman zaman komik duruma düşen hocadır. tıp fakültesinin amacının tus'a hazırlamak değil de pratisyen hekim yetiştirmek olduğunu işine gelen her koşulda bastıra bastıra söyleyen bu tipler akşamları iki üç soru hazırlamak yerine tus sorularını kopyalayıp önümüze getirirler. preklinikte, tus ile işimiz yokken hayvan gibi soruları dayayıp, "ama tusa gireceksiniz" diyen bu hocalar, klinik döneminde "tus çalışamıyoruz" siteminizi, "ne tusu, siz pratisyen olmak için burdasınız" diyerek cevaplarlar. bir de hayatında tusa girmeden ihtisas almış ve tus sorusu soran hocalar vardır ki onlara diyecek söz bulamıyorum.
Yalnız tus soruları komite sorularından çok daha kolay oluyor genelde. Bunu hocaya belirtip isyan ettiğimde "ee herhalde öyle olacak birisi 1 hafta önce anlatılan ders diğeri 6 senenin genelini soruyor" diyerek başından savmıştı beni.Tus ayarında ya da daha kolay soran okul varsa invite atın gelelim biz de
klasik sorsa, bakterinin tür adını küçük harfle yazmadın, cins ismini büyük harfle yazmadın. yok efendim ceae olacaktı diye soruyu çizse ki bunu da gördük. hiç bir işe yaramazdı. en iyisi işaretle şıkkı sonra kendini geliştirmeye bak.
önceki yıllarda hazırladığı soruları üst dönemlerden alıp son gece hatim eden öğrencilerine küçük sürprizler yapma niyetinde de olabilir.