sır

iki kişinin bildiği değildir
tdk: varlığı veya bazı yönleri açığa vurulmak istenmeyen, gizli kalan, gizli tutulan şey, giz.
son zamanlarda yakın çevremdeki kişilerin içlerini bana dökmesi ve ardından `ama bunlar aramızda kalsın ` diyerek beni zor duruma soktukları konuların bütünü.
birilerine sır vermek pek adetim değildir kendi kendimin sırdaşı sayılırım başkalarının verdiği sırları da çok iyi tuttuğuma inanırım bundan sonra da böyle devam etmeyi istiyorum ama bazı konuların sadece sizin tarafınızdan bilinmesi ve gerekli gördüğünüz yerlerde bunları açıklayamamanızın verdiği yük sizi gerçekten çok zor duruma sokuyor.
ben ki küçüklüğümden beri insanların dertlerini dinleyip ileride çok iyi yerlere gelip herkese yardım edebileceğini düşünen biriydim ama zaman gösteriyor ki ya yardım etmek için geç kalıyorum ya da yardım edebilecek konuma gelemiyorum.
böyle olunca ne tek başıma işin içinden çıkabiliyorum ne de birinden yardım isteyebiliyorum.
sırf sırlarımı saklayacağım diye kendime ve arkadaşlarıma yardım edememek beni perişan ediyor.
ve yarın öbür gün öldüğümüzde bana söylenmeyenlerin, benim söylemediklerimin benimle beraber yok olması üzüntümü daha da bir katlıyor.
bir nermin bezmen kitabı. fazlasıyla romantizm içeriyor. zamanının fifty shades of grey'i diyebilirim rahatlıkla. elimden düşürmeden okumuştum gece gündüz. bittiğinde gözümden bir damla yaş düşmüştü hatta, o zaman anlamıştım kitapların sadece kağıt olmadığını, yüreğimize dokunabilenlerin zihnimizdeki hapsinden çıkıp gerçek hayatta da etkisini üzerimizde hissettirebileceğini.
melis danişmend'in güzel şarkılarından biridir.
bana şu efsanevi sahneyi hatırlatır.
camın arkasına uygulanan yansıtıcı madde. ayna yapımında kullanılır..
kimsenin bilmediği sır var mıdır, varsa o sır mıdır?
yakın zamanlardan itibaren açıklaması 'biraz zaman geçtikten sonra söylenecek olan bilgi' şeklinde güncellenmiş, çivisi çıkan dünyanın yeni bulunmuş semptomudur, tedavisi de namümkün.
''herkes her şeyi biliyor, ama kimse kimsenin ne kadar şey bildiğini bilmiyor." diye düşündüğümdür.
(bkz:söyleme sırrını dostuna,o da söyler dostuna.)
mustafa kutlu'nun yazarı olduğu kitaptır.

içerik kuralları - iletişim