six feet under – Tıbbiyeli Sözlük
2001-2005 tarihleri arasında yayınlanan geç keşfetmenin hüznünü yaşayıp, bir solukta bitirebilmenin tadını da hiçbir şeye değişemeyeceğim dizi. kısa sürede aşırı doz alınınca Fisher ailesinin bir üyesi olmamak elde değil.
TÜr olarak dram olsa da bana komedinin babası olarak gelen izlenmesi tavsiye edilen güzel dizi
2001-2005 yılları arasında çekilmiş cenaze evi işleten bir aileyi konu alan dizi..

--- bazı alıntılar ---

“Rahata bağımlı dünyamızda yuttuğumuz yalanların arasında aşk yalanı kadar sinsi olanı yoktur. Bizi her yönden tamamlayacak birinin bir yerlerde yaşadığına dair baştan çıkarıcı; ama çocukça bir fikir. Bizi tamamlayacak biri. Tabii bu yanılsama, bizi kendi içimizde ve kendi başımıza bir bütün olmaktan alıkoyar. Hatta sonunda bizi yetersizliklerimizi, kusurlarımızı hor görmeye teşvik eder. Oysa insanlığımız burada yatar. O insanlık ki, onsuz biz bir hiç olurduk.”

-kahretsin, eğer hayatımda yapmam gereken şey bu değilse ne o zaman?
-yaşamak. ki onu da yapıyorsun,
bu yüzden rahatla.

Bütün söylediğim, insanlara kendini kanıtlaybileceğin bir noktada olduğun. İnsanların gerçek seni görmesinden korkuyorsun. Ve bu cidden korkutucu. Bu hepimiz için öyledir. Değil mi?

Her hayat bir katkıdır. Sadece bunu şu anda anlamıyor olabiliriz. Herkes hayatımıza bir sebeple girer ve bize öğretmeleri gereken şeyi öğrenmek bizim sorumluluğumuzdur.

Ruh eşi nedir? Seni olabileceğin kadar "sen" kılan kişi.
bu diziyi bitiremedimdi o ara dedem öldüğünden ben kalmışım six feet aşağıda...
Bunu da eksileyin hadi bakalım dedemiz ölmüş zaten......... şey çok severdi ama eski bir dostum. Buradan selam olsun diyelim.