son dönemde herkesin birbirine benzemesi

görünüş olarak ele alirsak bu konuyu, genel kabul görmüş bi güzellik anlayisi var mesela kizlarda büyük gözler, hacimli kirpikler, hafif kalın kaş, ince bi burun ve dolgun dudak. aklima direkt kylie geliyor örnek olarak bu konuda 'ikon'muş ya kendisi. her neyse işte gerek estetikle gerekse makyajla o görünüme bürünüyor artik kizlar ve bana birbirinin aynisi olan bi klon ordusu gibi sıkıcı geliyor bu. güzel olan farkliliklardır bence, kişi kendiyle barışık olup farkliliklarinin kiymetini bilmelidir
herkesin ördüğü tuğlaların ortasında sırça köşkünde yaşamaya başlamasıyla ilişkili durum.
fi tarihinde de söylenegelen.

sadece son dönemde değil insanlık tarihinin hemen her döneminde beraber yaşayan insanlar, toplum, birbirine benzer şekilde giyinmiştir.
benim için " o " hala
şarkıda hitap edilen kişi.
popüler kültür etkisiyle kendi ekslikliğini beğenilen şeylere benzeyerek kapatmaya çalışan insanlarla dolu her yer. bu sadece dış görünüşlede alakalı değil imsanların ruhlarına yansımış hatta işlemiş. kitap okuyorum diye instagram resim altı sözü bile olamayacak cümleler içeren kitaplar okutanlar,sırf izlemiş desinler diye sanat değeri olmayıp talep gören filmlere gidenler, reklamlardaki dergilerdeki 0 beden diyr nitelendirilen insanlara benzemek için aç yatıp aç kalkanlar, sevgilisiz sanki yaşanmıyormuş gibi sevgili olmayanların dert yanması,... daha niceleri var. azıcık kendiniz olunca ne kadar mutlu olduğuzu göreceksiniz de işte bunu fark edecek zihninizi satalı çok olmuş.
dönemin güzellik algısı gelişen teknoloji ile birleşince öyle oldu valla güzel de olmuyorlar mı oluyorlar

içerik kuralları - iletişim