yaklaşık 1 hafta önce istanbul'da meydana gelen olay. olayın detaylarını ve zihniyeti bozuk saldırganın ifadesini öğrendikçe de daha da çirkinleştiğini düşünüyorum. kadınların birey olarak görülmesi ve aksi herhangi bir durum ve olay karşısında ağır cezalar verilmesi gerektiğini düşünüyorum. ifadede geçtiği öne sürülen bir cümle de şu şekilde : 'eşofman ya da pantolon giyiyor olsaydı daha az tahrik olacaktık'. ülke olarak geldiğimiz nokta her anlamda endişe verici.

not: böyle bir başlığın daha önce açılmamış olmasına şaşırdım sözlük.
Twitter olmasa o adamı hiç aramazlardı hatta tekrar tutuklamazlardı bile.

Sonunda sokağa salındı yine bir çomar.Başörtüsü özgürlüğü için o kadar destek verildi ama şorta saygı yok.
Bu kadar hayvanlık da olmaz aga dedirten durumdur. Böyle ruh hastaları toplumda bulunmakta. Aga bunları yakaladın ver temiz bir ceza bir daha ne tahrik olsun ne de bi şey yapsın. Sadece işemek için kullansın alt tarafını. O şu şekilde giyinir bu şu şekilde giyinir sana ne ? Sen bak kendi dalgana.
İstanbula gelişimin ilk haftası bu hafta. düşünüyorum, düşünüyorum evet istanbulda çok vardır böyle karaktersizler.
biz de iyi `tolyo chagui` çakıyoruz ama fikrimize uymayan insana direkt vurmuyoruz..

ayıptır ayıp..
(bkz:ilkel yaratıklar)

Bu haberleri duyunca hala böyle yaratıklar var mı diye düşünüyorum, varmış ne yazık ki. Evet Sözlüğe yansımamış 2 haftalık olay, o kadar saçma başlıklar açılıyor böyle bir mesele için neden başlık açılmıyor?

(bkz:ben açacaktım açmasaydınız)edit: tarifesi bitenler olarak açmama hakkımızı kullandım.
Ne zaman biz cumhuriyet toplumundan aşiret toplumuna döndük ? ne zaman biz yobazların takdir edildIği bir toplum haline geldik ? ne zamandan beri entel sözcüğü hakaret olark kullanılmaya başlandı ?
Ülkemiz çok değişik bir ülke. Hollandaya kızar portakal sıkar, Trump’a küser turp yer, oruç tutan ile dalga geçer oruç tutmayana nasihat çeker. Erkek sokağın ortasında kadın döver gık çıkmaz, kadın sokağın ortasında kahkaha attığı vakit etraftakilerin bakışları ile dayak yer. Kimi Atatürk büstüne saldırır saçma saçma nutuk çeker, kimi bilmem kimin şeyhinin çoraplarını öper. İnsan müslüman olduğundan utanır, Müslümanlığı bırak insanlığını sorgular bazen bu ülkede. “bilmem ne ederim bu hakimi” der isen 17 yıl hapis alırsın, ama işi icraate döküp hakime tecavüz edersen 3-5 yıl yatar çıkarsın. Hatta “hakimin rızası vardı” dersen hakimi nikahına bile alabilirsin. Gerçekten güzelliği paha biçilmez ama bir o kadar da zor bir ülkede yaşıyoruz.