sosyal medya hesabı olmayan genç

insanlarin egolarini tatmin etmek icin mecralardan mecra begendigi bi donemde inatla direnebildigi icin takdire sayan, ayakta alkislanmasi gereken insan.
yaklaşık 1 yılı aşkındır içerisinde bulunduğum grup; kafa rahat, tavsiye ederim...

edit : erkeğim, tipsizim, fakir ve solcuyum. insanları yakışıklı/tipsiz, zengin/fakir ve sağcı/solcu diye ayrım yapan kıt akıllı erkek müsvettelerinin çenesini yormuşuz.swh
5 senedir herhangi bir sosyal medya mecrasında hesabım bulunmuyordu, geçenlerde bir twitter hesabı açayım bari dedim. takip edeceğim kişileri ettim sonra hepsine tek tek baktım ve dedim ki ben bunları zaten takip edebiliyorum, arkadaşlarımla da istediğim zaman konuşabiliyorum, ne gerek var ki dedim ve hesabımı 2 saat sonra sildim.
hayatımda olan/olmayan insanların sıradışı veya depresif pozlar vererek çektikleri fotoğrafları görmesem de olur.
insanın sosyal medyayı kullanmamasını, paylaşmaya değer bir şeyinin olmadığı yönünde bir çıkarsama ile yorumak; yaşadığı hayatı takdir beklemeden, bildiği gibi, tabir-i caizse başkalarına kendini pazarlama ihtiyacı duymadan ve dahi insan ilişkilerini ve duyguları ön planda tuttuğundan mütevellit sadece kendisinin değil karşı cinslerinin de güzel-yakışıklı çıktığı fotoğraflarla ilgilenmeden, insanı gerçek dünyada tanımayı tercih edenleri hiçe saymak olur.

üstüne üstlük bu insanları oturduğu yerden bir çırpıda tipsiz solcu ve fakir olarak nitelendirmek de gerçek zenginin zenginliğini paylaşma ihtiyacı duymadığını hatta çoğunlukla zenginliğinin, şahsından öne geçmesini istemediğinden olacak ki, gizlemeye çalıştığını bilmemekten ya da kendi yaptığını yapmayanlara çamur atarak bu şekilde akla yakınlaştırarak kendini kandırmaktan ileri geliyor olsa gerek.

kendi değersizliğinden azami düzeyde kurtulmuş insanın herhangi bir şeye sahip olması onu diğer insanlara göstermesini gerektirmez aksine o insan sahip olduğu şeyi yaşar.

benimle benzer olsun ya da olmasın, altında kendince bir düşünce yattığı sürece sosyal medya ile insanların iğrençliğinden kendini uzak tutan insan gerçekten ayakta alkışlanası insandır.
  • /
  • 2

içerik kuralları - iletişim