sosyal medya uygulamalarının asıl amacı – Tıbbiyeli Sözlük
Maalesef bir çok insanımızın bilmediği gerçektir.

Bunun en komik örneği tinder da çocuğuyla kendisinin resmini koyup canım ailem yazan bir şekilde üye olan ablamızdır.

Swarmın ya da snapchatin amacı da farklı tabi ama neyse.
snapchat ilk zamanlarda sexting denilen mevzu için çok uygun bir mecraydı şu sıralar instagramın daha tasasızı olarak kullanılmakta. aşkım atıyorum ama sil bak muhabbetine son vermiştir tabi yanlışlıkla hikayesine koyanlar da vardır. oluyor yani olmuyor değil.
tabii ki bu uygulamaları biraz sonra söyleyeceğim şekilde kullanma amacı gütmeyen insanlar da var ama çoğu kişinin kullanmasının sebebi beğenilmek,takdir edilmek,gelen likelarla ya da kalplerle vs.kendi egosunu okşatmak.erkeklerin çoğununsa amacı-istisnalar elbette var- tabiri caizse ''avlanmak'' oluyor maalesef.
insanlar arasındaki bağlantıyı (ağı) görebilmek; ihtiyaçları, sevilen şeyleri öğrenmek ve bu sayede dünya üzerinde daha iyi bir pazar oluşturmak.. motosiklet sevenleri tespit edip önlerine her sitede motosikletle ilgili reklamları çıkarmak çok akıllıca değil mi..
Mesela instagramın amacı da sürekli kendi fotoğrafını koyman değildir zannımca veya sürekli sevgiliyle fotoğraf koyma da değildir zannımca
Herkes ilişkilere bağlamış ama ben gündemi daha kolay takip edebilmek için twitter kullanıyorum,arkadaşlarımın doğum günlerini facebook sayesinde kaçırmıyorum
İnsanların bu tarz sitelere girme nedenini anlamak için sosyal medya hesaplarımı kapattığımda bende eksik kalan şeyleri yazmak istiyorum.İlk olarak , gerçekten gündemden uzak kaldım, aldığım bilgiler gazete ve televizyonla sınırlanınca neredeyse tek yönlü haberler duydum ve algım o yönde oluştu.

Yeni bir takım espri konusu videolar ve argümanlar ortaya çıkmış oldu,bu açıdan internet 'üslubundan' geri kaldım.Egomu tatmin edici fotoğraflar atamadığım için ve başkalarının neler yaptığını,nasil fotoğraflar yüklediğini görmediğim için içimde kötü bir his oluştu. Sanki herkes beraberce takılıyor da ben onlardan ayrı kalmışım gibi.Bunlar oldu işte. Ama bu şirketlerin bizden ne elde ettiğini konuşmak da gerekiyor.Tek cümle ile, "bu şirketler dünyanın her noktasında kamuoyunu yoklayabiliyor." Neredeki fikir daha baskındır , kimlerin nasıl hassasiyetleri vardır,kim nereleri sever,nelerden hoşlanır gibi bir takım soruların cevabı artık sosyal medya kullanıcıları ve yöneticileri elindedir. Bu kadar yüksek istihbarat bilgisi hicbir istihbarat tekniği ile alınamaz .
Doktor yetiştirmek olmadığı kesin. Ders çalışmak için Masaya oturdum ve kitabın kapağını açmadan geçen 3. Saatimi doldurdum. Tüm hesapları 34 defa yenileyip herkesi ebesine kadar stalkladıktan ve buralarda da 3 5 entry girdikten sonra yapılacak bir şey kaldı mı diye sordum, evet 35. Tekrara dönme vakti geldi. Uykum gelene kadar devam.