sözlüğe hekim dışı yazar almanın sakıncası

bunu bir çok entride görüyorum arkadaşlar ne yazıkki diğer meslek gruplarındaki insanlar tarafından anlaşılamıyoruz ki bu gayet normal...

diğer hiçbir meslek grubunda olmayan stress mevcut hekimlikte iş hayatı olsun,fakülte süreci olsun...

diğer hiçbir meslek grubu halk ile birebir olarak bu kadar temas halinde değil...

ve hekim bu kadar mesai yaptığı halde garsonlar dahi saat bazında hekimlerden daha çok ücret alıyor...

hekimi hekim anlar belki hemşir,hemşire anlar dahası yok bize bakanlığımız dahi sahip çıkmıyor

o yüzden yöneticilerden ricam mümkünse hekim dışı yazarları almayın sözlüğe

edit:zamanla anlaşılacağımı düşünüyorum,bariz haklı olduğunuz bi konuda meslek dışı insanların sizi suçlar yorum yapması buna kanıt olucaktır ve dışarıdan sözlüğe sırf hekimlerin fikirlerini merak eden insanların kafalarının bulanmasına yanlış fikirlere sebep olucaktır.
olmayan sakıncadır. zaman zaman meslek dışı diğer gruplarla anlaşamadığımız doğrudur ancak bilgiye ve internete ulaşımın evrensel olması gereken bi dünyada tıbbiyeli değilsen sözlüğe gelemezsin diyemeyiz.
kaldı ki hiçbirimiz sadece mesleğimizden ibaret değiliz, sözlüğe de sadece tıbbiyede eğitim almayı gerektiren şeyleri yazmıyoruz.
sözlüğümüz hiçbir zaman kapalı bir ekosistem olmayacaktır. çeşitliliklere alışmayı öğrenelim.
ve kişisel düşüncem olarak da çalışma temposunun yoğunluğu karşısında daha enerjik ve daha berrak kafaları diğer mesleklerde daha çok görüyorum. keşke daha cok gelseler de sözlük şenlense.
sanal platformda dahi haklı olduğumuzu ifade edemeyip onları engelleme yolunu seçersek daha çok yalnızlaşırız.
sakıncası olmamakla beraber, sözlüğün isminden dolayı olduğunu düşünerekten hekim dışı kullanıcılar sözlükte yazar olmaktan kaçınıyorlar. yazar olanlar da hızlı bir giriş yaptıktan bir süre sonra kayboluyorlar. bunu da egomuza ve gereksiz yüksek özgüvenimize bağlıyorum; kabullenmekte zorlanıyoruz.

ismimiz tıbbiyeli olmakla beraber tüm sağlık camiası başta olmak üzere hekim ve hekim dışı herkes keşke yazsa. biz onları anlasak, onlar da bizi anlasa. burada aynı başlık altında her görüşten, her meslekten insanın birbirine küfretmeden, kin kusmadan yazması, bilgilerini paylaşması o kadar güzel ki.

ileride bu zincir umarım kırılır. doğal bir bariyer var, bunu aşmak, sözlüğü iyice çeşitlendirmek lazım. tabi ki içerik kuralları'ndan asla taviz vermeyerek.

ha burada yazsalar hekime olan kin, nefret azalır mı azalmaz ama bir kişiyi bile kazansak kârdır.
bence yoktur.

farklılık, çeşitlilik her daim daha iyidir. aksini çok sıkıcı bulurum. kısırlaşır düşünceler. karşılıklı sorunlar dile getirilerek bir şeyler değişebilir.
ben gelmeleri konusuna karşı değilim, herkes gelsin yazsın tabi ki de. yalnız benim anlamadığım nokta şu: niye sağlık camiası dışından bir insan böyle perifer bir sözlükte yazmak ister ki? biz ortak bir paydada buluşuyoruz, sürekli tıpla ilgili konular konuşulmasa bile benzer özelliklere sahip insanların, birbirimizin yaşamlarına ve fikirlerine tanık oluyoruz. ama dışarıdan olan birisinin yazabileceği birçok büyük ve eleme süreci zor olmayan alternatif var, hem daha çok okunmuş olurlar hem de daha geniş çaplı bir arşive sahip olmuş olurlar aslında.

içerik kuralları - iletişim