sözlüğü bırakmak

an itibariyle aldığım karardır, farkındayım bu başlıkla birlikte sözlüğü foruma çeviriyorum ama son bir veda konuşması yapmak istedim. 6 haziranda kurulan bu sözlüğe ilk geldiğimde çok şaşırmıştım, eşsiz bir yerdi. baktım, ısındım, yazdım, yazdıkça daha çok yazdım, aklıma geldiğince dilim döndüğünce yazdım. yeri geldi sevindim, yeri geldi köpürdüm, kimseye saygımı kaybetmemeye çalıştım. düşüncemi yeri geldiğinde ortaya koymayı bildim. sözlük bana zaman içinde je m abandonne, dixi, kirmizihap, 1metpamid2ulcuran, hiperkrat, olumsuz, agirelekci, batikon, geceninnazlibaykusu, drkraken, lezzetlicipetpet, enivicivokke, naylon cerrahin bipolar koteri, barajyiyenbaraj gibi daha adını sayamadığım birbirinden farklı insanları tanıttı. zaman içinde çok eğlendim, üzüldüm, yeri geldi entry okudum kendime gelemedim. kısa zamanda bana çok şey kattı ve çok şey yaşadım bu sözlükte. ayrılma sebebimi sorarsanız, bana kalsın. kaldı ki benim yokluğumu bir süre sonra fark etmezsiniz bile. hakkınızı helal edin, varsa hakkım, helaldir.
kendi söyleminin aksine yokluğu fazlasıyla hissedilecek olan yazar. umarım kararından vazgeçer ve sözlüğümüzü bırakmaz.
görmemem gereken başlık. daha yeni gelmişken..
artık yazmiyiciğim
bütün kabahat benim
ne kadar favlasam boş ne kadar favlasam boş..

daha fazla devam edemiyeciğim*
şaka bi yana kimse gitmesin yaa.. buranın güzelliği de belki heyecansız ama huzurlu olmasıdır.
doktor olmadığım halde nükleer faktör kappa b den bahsetmiş yazarım ben daha napim *
hiçbir yazar için istemediğimiz hareket. ama malesef kayıplarımız oluyor. bi de işin gerçekler kısmı var. sözlüğümüz hala butik bir sözlük durumunda. konaklayıp göç eden bir çok misafirimiz oldu, olacak.
ama benim bu gidiş mazeretlerini aklım bir türlü almıyor. ekşi sözlük gibi binlerce kullanıcısı olan bir ortam değiliz, bizim şimdilik realitemiz bu. üzgünüm ki sözlüğe bağlanamamış ve sözlük için yapıcı endişeler hissetmeyen kimseyi zorla tutamayız.
bazen sol frame akmıyor herkes bu durumdan şikayet ederken kimse entry girmiyor. bir şeyler katmadıkları bi yerden ayrılırken öç alır gibi entry siliyor insanlar.
iz bırakmak önemli bence geçtiğin yerlerde.
zaman içinde kısmen fikirlerim değişmiş diyebilirim eski yazımı okuyunca.

aylardır girdiğim eser miktarda entryi saymazsak yaptığım durum. bunda sözlüğün aurasından çok dışarıda deşifre olmam etkili oldu diyebilirim. bir başka entrymde de olduğu gibi deşifre olunca özgür yazamıyorsunuz. onun dışında burada tanıştığım dışarıda görüştüğüm iyi insanlar oldu, aptallar da. ama bardağın dolu tarafına bakacak olursak zaten toplum içinde kibirli ve sinirli olarak görülen meslek grubunun birleşmesi için kurulmuş küçük bir sözlük, çok da fazla bir anlam yüklemeye gerek yok. iz bırakmak, entry girmek gibi kavramlara da pek takınılmasın bence çünkü burada temel amaç kendimiz gibi aynı dertlerden olan insanlarla biraz olsun konuşmak ve fikir paylaşmak. öğrenciysek zamanın büyük bir çoğunluğunu okulda, meslekteysek zamanın büyük çoğunluğunu işte geçirdiğimiz için "aynı dertler" kavramını dedim. yanlış anlaşılmasın. onun dışında en büyük galatasaray!

(bkz:istanbul) (bkz:sözlük buluşması) (bkz:enjoy)
tus'a hazılanılıyorsa doğru bir karar
bazı yazarların etkileşim alamıyorum ühühü diyip yapacaklarını söyledikleri eylem. bazı yazarlar da s.ksen gelmem dedikleri sözlükte belirlenmiş formata inatla uymamaları nedeniyle banlanıp banlanıp her defasında yönetime laf çakıp, gitmiş gibi yapıp 4. hesapla geri dönebiliyor. 5.yi bekliyoruz artık alıştık.

etkileşim alamıyorum diye sözlüğü bırakmaktan bahsetmiş birinin, sırf sivrilmek için "düşünemediğinizi ben düşünüp yazıyorum" edalarında salınıp buradaki yazarların zekasına hakaret etmesine bile karışmamayı tercih eden yönetim ekibimizin sabrına ve anlayışına teşekkür ediyorum.

ayrıca yönetim ekibimizle her zaman yazarlar ile ilgili karar alınması gereken durumlarda oylama yaparak, fikirlerimizi söyleyerek hareket etmeye çalışırız. tüm ideolojik fikirlere, bize uysa da uymasa da eşit yaklaşmaya çalışırız. her birimizin de yetişkin insanlar olarak oturmuş politik görüşleri var. biz kimiz ki insanları apolitize edelim hem, burası gönüllü bir oluşum. ancak nefret suçu işleme, devlet büyüklerine ya da kişilere alenen hakaret etme gibi kanunlarca belirlenmiş suçların işlenmesine göz yumamayız. gidenin yolu açık olsun. biz burdayız.

içerik kuralları - iletişim