sözlüğü terk etmek

aslında eski bir yazar olarak tekrar yapmayı düşündüğüm konudur. sözlüğü 2017'de terk etmeme rağmen değerli yöneticimiz olan zamanında sesli radyo yayınlarında geceden sabah olana kadar az dertleşmediğim ve benim için bu sözlükteki en değerli yazar barones frozbit radyo yayınında entry'lerimden benim kim olduğumu anlamıştı ve aradan onca zaman geçmesine beni hatırlaması ve daha sonra yayına katılan diğer yöneticimiz sterilenjektor'ün de hatırlaması beni bir başka mutlu etmişti.

tabi bu sözlük mutlaka varlığını sürdürmelidir. tıp camiasına mensup insanların bir arada bulunduğu bir yerdir burası. ancak tabi bazen istenmeyen durumlar yaşanabilmekte daha önceden de yine benzer bir nedenle ayrılmıştım ve şu anda da yine aynı nedenlerle ikinci bir ayrılığı ne yazık ki düşünmekteyim.
 spoiler!
kötü kalpli olmayı beceremiyorum
yapılmaması gereken eylem.
benim de bugün itibâriyle gerçekleştirdiğim eylemdir. dönüş vaktimi kestiremiyorum.
hoşçakalınız.
nasıl? entryleri silmeli terk etmek mi yoksa giriş yapmamak mi? hayatınızda neyi değiştirmek istiyorsunuz da buna sözlükten başlıyorsunuz? yoksa vakit kaybi gibi geldigi icin mi gidiyorsunuz. 2.siyse yolunuz açık olsun.

edit:bazı entrylerimi siliyorum.bir yerden sonra temizleme isteği geliyormuş. elimden gelse hepsini silerdim de şimdilik buna cesaretim yok.
doğru zamanda yapılması gereken hede.
ben de bir süreliğine ara veriyorum sözlük, seri eksiciler canımı sıkıyor. uğraşmam gereken başka şeyler de var hem. en yakın zamanda görüşürüz.

dipnot: moderasyondan talebim yazar engelleme butonunun bir an önce gelmesi.
sol frame'de gördükçe gene kim ayrıldı diye alelacele son entrye baktığım başlık.

yahu ne oldu birdenbire ya da zamanla oldu da benim mi haberim yok sorarım sana ey sözlük halkı.

özellikle de sözlükten sevmediği birileri gitti diye sevinen insanlara şaşıyorum. bunun ilk örneğini motifçi gittiğinde görmüştüm ve hala anlamsız geliyor. tamam, insanlar sizinle aynı düşünmeyebilirler hatta her konuda tamamen zıt düşüncelere de sahip olabilirsiniz ama sadece sizin gibi insanların olduğu bir sözlük tekdüze ve sıkıcı olmaz mı? o zaman burada paylaşım yapmanın, entry okumanın ne anlamı kalır.
sözlükteki her yazar kanımca sözlüğe ayrı renk ve değer katmaktadır.
ayrıca şahsi düşüncem rahatsız edici davranışları olan ya da benliğini tam oturmamış yazarlarda zevkle kullanmak için @kadavra'nın dediği gibi moderasyon tarafından yazar engelleme butonu gelmelidir. daha önceden farklı başlıklar altında bu isteği defaatle gördüm, umarım yakın zamanda da gelir.

evet, ben de bir gün gideceğim sözlük. muhtemelen farklı görüşlere tahammülsüz insanlardan bunaldığım için ya da kendime katacak bir şeyler bulamadığımdan gideceğim. sözlüktekilerinin çoğunun yaptığı gibi sessiz sakince, not bırakmadan, veda etmeden usulca gideceğim. ama o gün bugün değil.
benim de kendimi kötü hissettiğim, her şeyden nefret ettiğim, sözlüğü bırakasımın geldiği, bıraktığım anlar, dönemler oldu. bu başlığa gelip şikayetlenen yazarları gayet iyi anlayabiliyorum. başka şeye sinirlenip bir de burda yazdığında eksi yemek bazen insanı daha da sinirlendiriyor olabilir. bir avuç insanın görüşüne çok da takılmamak gerektiğini düşünüyorum. benignmiş, malignmiş bunlar ne oğlum ne lan! size bir şey söyleyeyim mi? "hiçbir şey değişmeyecek; artılansanız da, eksilenseniz de, gitseniz de, kalsanız da." onun için böyle sanal şeylere kafa takmadan platformda öylesine takılmak, stres atmaya çalışmak lazım. sonuçta hiçbirimiz stres olmaya gelmiyoruz buraya.
bizim gibi bazıları o gemiye binmek ister bazıları da inmek.
sözlüğe 2 yıl önce kayıt olmuşum. yani tıbbiyeye geldiğim dönem. o zamanlarda amacım tıbbiyeli üst dönemlerimin fikirlerini okumak, zihin yapılarına aşina olmak, tecrübelerini dinlemekti. sonradan kendi iç âlemimi yansıttığım bir yer oldu burası, çünkü kendimi ait hissettim sonradan sonradan. bir süre buna dur demek istedim, ama bana çok iyi geliyordu, vazgeçemedim. boş vakitlerimde hep burada giri okuyor ya da yazıyordum. bilgisayarımda, telefonumda ana sayfamda dururdu bu site, her açtığımda girip bir bakayım diye.

aslında amacıma ulaştım. şimdiye kadar beni ilgilendiren, bulabildiğim tüm girileri okudum. tecrübelerden istifade ettim, bazılarını uyguladım. hatta ben de benden sonra gelenler olur diye onlara kendi deneyimlerimi yazdım. hocalarımızın nasıl soru sorduklarını analiz ettim. ama bu yaptığım benim sözlükteki son demlerimi getirmiş, sonradan fark ettim.

sınıf arkadaşlarım beni deşifre etmişler, sağolsunlar *.
gün yüzüne çıkmış bir karanlığın üzerinde kendinden eser kalır mı, ne dersiniz? işte öyle, uzun süre içimdekileri yazdığım bu yerden şimdi ayrılmak zorundayım. tıpkı gecenin, sürekli bir başka diyarın üzerine mütemadiyen çökmesi gibi. buradan böyle ayrılacağımı düşünmezdim, sözlüğün tadını kaçıranlar yüzünden defalarca gitmek istemiştim; belki de böylesi daha güzel, daha hatırlanabilir bir gidiş olacaktır, kim bilir?

kalbime tercüman olmayı başardığın için teşekkür ederim sözlük.
bu kadarını hiç beklememiştim.

allahaısmarladık,
sözlük.

içerik kuralları - iletişim