sözlüğü terk etmek

bizim gibi bazıları o gemiye binmek ister bazıları da inmek.
sözlüğe 2 yıl önce kayıt olmuşum. yani tıbbiyeye geldiğim dönem. o zamanlarda amacım tıbbiyeli üst dönemlerimin fikirlerini okumak, zihin yapılarına aşina olmak, tecrübelerini dinlemekti. sonradan kendi iç âlemimi yansıttığım bir yer oldu burası, çünkü kendimi ait hissettim sonradan sonradan. bir süre buna dur demek istedim, ama bana çok iyi geliyordu, vazgeçemedim. boş vakitlerimde hep burada giri okuyor ya da yazıyordum. bilgisayarımda, telefonumda ana sayfamda dururdu bu site, her açtığımda girip bir bakayım diye.

aslında amacıma ulaştım. şimdiye kadar beni ilgilendiren, bulabildiğim tüm girileri okudum. tecrübelerden istifade ettim, bazılarını uyguladım. hatta ben de benden sonra gelenler olur diye onlara kendi deneyimlerimi yazdım. hocalarımızın nasıl soru sorduklarını analiz ettim. ama bu yaptığım benim sözlükteki son demlerimi getirmiş, sonradan fark ettim.

sınıf arkadaşlarım beni deşifre etmişler, sağolsunlar *.
gün yüzüne çıkmış bir karanlığın üzerinde kendinden eser kalır mı, ne dersiniz? işte öyle, uzun süre içimdekileri yazdığım bu yerden şimdi ayrılmak zorundayım. tıpkı gecenin, sürekli bir başka diyarın üzerine mütemadiyen çökmesi gibi. buradan böyle ayrılacağımı düşünmezdim, sözlüğün tadını kaçıranlar yüzünden defalarca gitmek istemiştim; belki de böylesi daha güzel, daha hatırlanabilir bir gidiş olacaktır, kim bilir?

kalbime tercüman olmayı başardığın için teşekkür ederim sözlük.
bu kadarını hiç beklememiştim.

allahaısmarladık,
sözlük.
  • /
  • 2

içerik kuralları - iletişim