sözlüğün dhy foruma dönüşmesi – Tıbbiyeli Sözlük
(ebkz: #13686) dan yola çıktım bu başlığın ismini koymak için. Son 2 gündür sözlüğün kullanılamaz hale gelmesi herkes tarafından biliniyor ne yazık ki. Formatı deldi diye uzaklaştırma verilen (bkz:Sheishere) olayından çok kısa bir süre sonra bunların yaşanması ayrı bir şey tabi. Anlamadığım şey şu gerçekten böyle bir uygulama yapılması gerekir miydi? Benim henüz ne yaşım ne bilgim yeterli değil bu konulara ancak bir çok sitenin bu hizmeti verdiği yazılıyor yazarlar arasında. Bir gecede 81 il için ayrı ayrı başlık açılarak yazılacak tüm başlıklar alaşağı edildi bir anda. Yazılacak başlık kalmadı gündemimiz bir anda dhy oldu. Burası bir sözlükse eğer bu başlıkların tek bir başlık altında örneğin ben ilk sıraya eskişehiri 2ye sivası 3e bilmem nereyi yazıyorum diye entrylerde belirtilmek varken neden bu kadar abartıldı. Ve yine söylüyorum bir olay yaşandı format yüzünden. Sizin yaptığınız nedir o zaman?Edit: sesimizi duyduğunuz için teşekkür ederiz.
o değilde dhy ayağına sözlük iyi prim yapmıştır,kafadan 500 üye,üye didim bak yazar değil.hayırlı işler
Sözlüğe zerre kadar faydası olmayan durumdur zira +1 ve rezerve den başka bir kelime yazmadılar önceden yazanları ayrı tutuyorum tabi ki ama faydasız bir işle diğerlerinin hevesini kaçırıyorlar şu durum sadece olasılık hesaplamaya yarar kısmette neresi varsa oraya gidecekler işte önceden sözlük mü vardı yeter daa rahat bırakın +1+1+1 gıcık oldum şaka gibi
biraz uzun olacak ama artık yazmasam olmaz.

artık çığırından çıktı çünkü.25 temmuzda batikon beyefendi her il için dhy başlığı açtı.

hem de gece yarısında falan değil.

en çok entryin girildiği saatlerden biri olan akşam 10'da.

sonra diğer sitelerinden yönlenip gelen yeni mezun doktorlarımız ile bu başlıklar desteklendi.

bu yeni yazarların gelişine karşı değilim kesinlikle.

dünün en beğenilen ikinci entrysi olan bu entryde demek istediklerimi ifade ettim (ebkz: #13281)beklentim yeni gelen mezun yazarların dhy konularına birkaç şey yazdıktan sonra diğer başlıkları desteklemesiydi.

öyle olacağını da düşünüyordum.

sebebi ise sözlük olayı tıp camiasında pek yaygın değil.

yazarların kendine ait düşünce ve bilgilerini rahatça ortaya dökmeleri hoşlarına gider sanıyordum.

ama ne yazık ki bırak yazmayı, okumayı bile büyük bir zahmet olarak gördüğümüzü fark ettim.

sonuç olarak gördüğünüz üzere sol frame alt üst olmuş.

ne entry girilecek bir başlık ne de okunacak entry kalmış ortada.biri sözlüğü troll'lemeye çalışsa ancak bu kadar olur.bu aralar malum sözlükte büyük bir format kavgası var.

hatta en iyi yazarlarımızdan biri bu yüzden banlandı.şimdi ben 81 ilin her biri için bir başlık açsam üst üste.

her birine tek kelimelik "bu ilimiz ülkemizin şu ... plkalı ilidir" şeklinde entry girsem ne olur?

tabiki ban yerim.

niye?

formata aykırı çünkü.

peki bu dhy olayının bundan farkı ne?tek kelimelik entryle 81 il için başlık açılıyor.

altına girilen entryler sadece "ben burayı yazacağım", "birinci tercihim" ve en kötüsü de sanki burası forummuşçasına "+1" yazılıyor.şimdi bu başlıklar sözlük formatını delmiş olmuyor mu?

ne sözlüğü ya? sözlük kalmadı ki ortada.

bu başlıklar forumların formatını bile deliyor.beni bilenler, şimdi sen daha 5. sınıfsın. 2 yıl sonra görürüm seni diyebilirler.

desinler de. desinler ama ben bu işin sözlüklerde "+1" yazarak olmadığını biliyorum.

dhy için bir sürü konunun açıldığı forumları biliyorum.

o forumlarda eski konuların üzerine devam edildiği için il il bir sürü bilginin yer aldığını da biliyorum.

ve en önemlisi de bu işin sözlüklerde olmayacağını daha iyi biliyorum.neyse efendim. harbi sinirlenmişim.

gelip birkaç entry girdiğimiz, diğer yazarlarımızın entrylerini okuduğumuz bu mekan neredeyse çöplüğe dönmüş.

artık eylül sonunda herkes işe başlayana kadar sol frame bu çöplük halinde kalır.**bu yazdıklarım kesinlikle dhy için gelen mezun yazarlara değildir.

siz oluşturulan ortamı kullanıyorsunuz.

sizler hakkındaki dün yaptığım yorumum burada (ebkz: #13281)

tüm sitemim format kaygısı güdüp, formatı yerle bir edenlere.
hala bu kadar itiraz dolu entry girilmesine rağmen harekete geçmeyen yönetimi anlamak da mümkün değildir.hatta bi iyilik yapıp yazarlarımız çözüm önerileri de sunmaktalar.ne duruyosunuz helva yapsanıza
Belki iyi niyetle yapılmıştır ancak görüldüğü üzere pisliği çıkmıştır. Bu ne arkadaş böyle sözlük mü olur. sözlüğü açıyorum sayfalar boyu aynı başlık. Yöneticiler sanki kendi sitelerini trollemişler
Reklamın iyisi kötüsü olmaz diyip sözlüğün cılkını çıkaran yönetim sağolsun. Bunun için zaten kullanılan başka siteler var ve yeterince iyiler. Neden sözlükte bu yUzden vakit harcansin? Mevzu yazar sayisini artırmaksa basarili olundu ama çoğu isim naylon hesap olarak kalacak. Kuru kalabalık.Öte yandan bu kadar başlık ve içindeki tek tuk entry ile frame i işgal etmek bir nevi flood değil de nedir?
burada yazılan eleştirilere yönelik atılan adımlar sonucu artık olmayan şeydir. sözlüğe girdiğiniz vakit sol frame başka hiçbir sözlükte görmediğim şekilde dhy başlıklarını göstermiyor. bunun yerine kalın harflerle yazılmış sabit ana başlığı bulunmakta. oturup şunun kodunu yazan arkadaşa helal olsun diyorum. yazarların eleştirilerini dikkate alıp problemleri çözmek için emek sarfeden sözlük yönetimine de teşekkürü bir borç bilirim.
(bkz:genç stajyerler rahatsız). şaka bir yana tıpçıların sözlüğünde çok da şaşırmamak lazım.yalan olmasın ben de aslında dhy muhabbetine geldim sözlüğe,kalıcı olurumm diyordum ama çok fazla tıpçı muhabbeti kokuyor buralar sol frame'in çoğu dersle vs alakalı,yapmayın gözünüzü seveyim.inşallah biraz daha renklenir ortalık zamanla.