sözlükte kimsenin oy kullanmaması

bunu aslinda tipcilarin egosuna yormamak lazim
ben de begendigim entrylere oy kullanmiyorum cogunlukla
egodan falan degil
aklima gelmiyor kardes napayim swh
birkaç saniye akılda herkesin 18 yaş üzerinde olup olmadığını sorgulatan başlıktır.
güncelken oylanan entrylerin zamanla yalan olması da dahil.. bir de verilen oyların geri alınması var ki o konuya hiç girmiyorum.
çok çok beğenince favorilerime giriyor entry; gülümsetince ya da herhangi bir duygu hissettirince, bilmediğim bir bilgi hakkındaysa 'artı oyunuz kaydedildi.' entry yazım hataları ile doluysa, tanım içermiyorsa, format dışıysa (örneğin emoji falan kullanıldıysa); her şeyi geç, sevmediysem de 'eksi oyunuz kaydedildi.' ama ama boş geçmeyelim, fikirlerimizi bu 3 buton yardımıyla aktaralım sayın yazarlar. zaten burada sahil kasabasında yaşayan emekliler gibiyiz, bir avuç insan. iletişim kuralım, biraz daha interaktif bir sözlük olsun.

sözlük yazarlarının 3 butonu yeterince aktive etmemesi ile karakterize üzücü olay.*


sözlükte olması kabullenilemez bir durum. sözlükte yazar olup entri girmek bir iletişim şeklidir. iletişim de karşılıklı olursa makbûldür. etkileşim alınamayan bir iletişime gerek var mıdır? bence entrilere oy vermelisiniz. ama bir yandan da, bu oyu entriye vermeye çalışmalısınız. çünkü yazara kin güdüp serî eksilemek doğru bir davranış değildir. nezih bir iletişim ortamı oluşturmak için böyle davranmamız eftaldir. neticede burası sözlük, mesele okuyup, oy vermek ya da vermemek.


toplu verilen oylarda tıbbiyepuan kazanmak gibi çeşitli kampanyalar yapılırsa üstesinden gelineceğine inandığım problem.
daha güzel bir tıbbiyeli sözlük için hep beraber ortadan kaldırmamız gereken durumdur. okuduğumuz her entry için ,benign veya malign fark etmez, oy verirsek hem entry yazarı yazdığının ne kadar etkili olduğunu görür hem de motive olup daha fazla yazar. olmasını istediğimiz şey (şekil 1a)’da anlatılmıştır:bundan sonra her entry için, sözlüğüm için, yazarlarım için, entryler için..
bu oy entry lerim için, benign yazar larım için*

"kimse oy kullanmıyorsa bu entrylerdeki 10- 13 artı veya eksi oyu kim veriyor?" dedirten başlık.

tabi siz yine de oy kullanmaya devam edin lütfen gördükçe mutlu oluyorum.
  • /
  • 3

içerik kuralları - iletişim