arkadaşlar şu an girdim ve bir anda ortalığın karıştığını gördüm. bu nedenle bunu karşılıklı bir sohbet ortamında çözülmesini öneriyorum. buradan birbirimize laf atmalarla çözemeyiz bu konuları. sizlerden bir tıbbiyeli olarak ricam bir platform yaratalım burada lütfen kırıcı olmadan sıkıntılar konuşulsun,çözelim. bunu bizler de yapamayacaksak diğer platformlardan farkı kalmaz buranın.
Başlığı görünce kesin bana yazdılar diye düşündüm ama valla bu sefer bir şey yapmadım haberim de yok bilen biri özet geçsin. SevgilerEdit : bunların nedeni Sözlüğün acemi olması bana göre bakın alingan olacaksanız lutfen başkasının huzurunu da kaçırmayın bıktık.
Niye herkes format kavgasında?

Niye sözlüğü belirli bir şablona sokmaya çalışıyoruz?Bir şeyleri değiştirmek yerine onu olduğu gibi kabul etmek çok mu zor?Sözlükler bu ülkenin en tuhaf, en geniş ortamlarıdır. Hiç sözlük deneyiminiz yoksa ünlü olan sözlüklerde sadece 100 yorum yapılan bir başlığı okuyun. Ve o 100 yorumunda ne kadar tuhaf olduğunu, herkesin birbirinden farklı olduğunu görün.Ondan sonra bu sözlüğün onlardan tek farkının sadece tıbbiyelilerle oluştuğunu görün. (Keşke sadece tıbbiyeliler olsa)Ama bu tıbbiyelilerin her birinin diğerinden farklı olduğunu, senin "a" dediğini benim"b" olarak anladığımı düşünün.Ve sonuç olarak; herkes birbirinden farklı, senin sevdiğin bir şey bana saçma gelebilir. Ve sözlüklerin özgür bir ortam olduğunu kabul ediyorsak herkesin istediği düşünceyi istediği gibi yorumlamasını kabul etmeliyiz.
Nacizane bir önerim var sözlüğün radyosu olarak tıbbiyeli radyoda bulunan chat ekranını sohbet amaçlı kullansak. Yani format hassasiyeti olanlar için burası daha uygun kalır, isteyenler de sanki karşılıklı sohbet etsin, ne dersiniz.
efendim radyomuz şu an aktif tüm dostlar buyursun. [https://www.dubtrack.fm/join/tibbiyeli-sozluk ~ tıbbiyeli on air]
benim göremediğim durumdur.sözlük kurulduğu günden itibaren özgür bir platform olmasını savunan biriyim ama aynı zamanda kişilerin belirlenen formata uyması taraftarıyım.bunu özgürlüklere müdahele olarak algılamamak gerek,sonuçta sizin beyninizden geçenleri yazmanıza kimse engel olmuyor,sadece anlatmak istediğiniz mevzuyu belli kalıplar dairesinde yazmanız bekleniyor,düşünce içeriğinin değiştirilmesi istenmiyor.yazılan entrylerde bir üstteki yazara hitap eden cümleler,gülücük eklemeler,başlıkla ilişkisiz anlatımlar gibi şeyler sözlük olgusunun zıttı hallerdir.aksi halde sözlüğe ne gerek var,gelin watsup grubu kuralım orda eğlenelim,yada ne bileyim drtus'a takılalım.KESİNLİKLE SÖZLÜK BELİRLEDİĞİ KURALLAR KONUSUNDA TAVİZ VERMEMELİ,ŞAHSINA MÜNHASIR ŞABLUNUNU OLUŞTURMALI VE KULLANICILARA BU ŞABLONU BENİMSETME YÖNÜNDE HAREKET ETMELİDİR.AKSİ HALDE SÖZLÜĞÜ DİĞER TIBBİ SİTELERDEN AYIRACAK SPESİFİK ÖZELLİKLERİNİ KAYBEDECEKTİR.

(bkz:sözlüğün 1000 yazarı geçmesiyle çömez modunun gelecek olması)
Her gün bir yenisi ekleniyor gibi Gereksizdir herkes birbirini olduğu gibi kabul etsin çözülsün mesele buna adminler ve formatta dahil böyle bir sözlük oluşturmuşlar amaçlarını önceden belirlemişlerdir diye düşünüyorum o şekilde de yönlendirmek haklarıdır

aktif yazar sayısı az olduğu için samimi ortam oluşması yerine gergin ortam oluşması da üzücüdür Sözlükte keyifle okuduğum zamanlar da çok oldu hakkını vermek gerek zamanla düzelir buralar