squad – Tıbbiyeli Sözlük
Efsane bir harekettir. Vücut geliştirme-fitness için temel olan hareketlerden biridir.Türkçe karşılığı olarak çömelme kullanılabilir. Squad hareketi bir çok kas grubunu birlikte çalıştırmasının yanında büyük kasların da (bkz. Bacak kasları ,karın kasları, sırt kasları ) bunun büyük bir yüzdesini oluşturması nedeniyle hem kas gelişimi için hem de kısa sürede maximum kalori yakmak isteyenler için vazgeçilmezdir. 10-15 tekrardan 3er set yapılabileceği gibi , hiç ağırlık kullanmadan tek seferde çok sayıda tekrar veya bu çok sayıda tekrarı setlere bölüp yapıldığında 1-2 ay içerisinde efsane bir kondisyon ve çok sağlam bacaklarla geri dönecektir. Özellikle koşucular bu hareketi koşu performans ve dayanıklıklarını artırmak için mutlaka yapmalıdırlar.
Güzel kalçalı kızların borçlu olduğu hareket.evet kızlar duyurulur kıçınız kütük gibiyse giymeyin o taytları önce squad yapın sonra giyin
bir evi işgal etme manası da var. ama normalde sonu t ile bitiyor d ile değil.

ev krizinin olduğu şehirlerde kullanılmayan daireleri ve binaları buluyorlar. anahtarına bir şekilde erismeye ya da kirmaya çalışıyorlar. sonra kullanılmayan daireyi işgal (squatting) ediyorlar.

daire sahibi ya avukatına para verip dava açacak onları kullanmadığı bir yerden çıkarmak için. ya da şu an kullanmıyorum zaten boşa dava parası gitmesin diye kullanana kadar bu "aktivist"lere ellesmiyor.

bu işgalciler (occupiers diye kendilerini tanımlandiriyorlar) de eğer polis kapıyı çalarsa asla acmiyorlar. dolayısıyla polisin zorla çıkartması ve bunun için de birçok bürokrasik prosedür ve izin gerekiyor. bu da en az iki üç ay alıyor. işgalciler de en az iki üç aylık housing almış alıyor. dava sonucu gelince de genelde evden kaçıyorlar ve polis isimlerini vb alamamış oluyor. sokak kameralarına da böyle küçük suçlar için bakmaya privacy'i ihlal etmeye genelde izin çıkmıyor.

sağlam taktik. ayda yüzlerce eu kâr ediyorlar. sosyallik ve tecrübe için de efsane. aslında beni de davet ettiler ama göçebe hayatı benlik değil.