star wars : rogue one – Tıbbiyeli Sözlük
görsel
14 aralık 2016 da çıkacak olan star wars tarihinin ilk spin-off filmi. Konu olarak death star ın planlarının çalınmasını anlatacaktır.
Senaryosu artık orijinallikten o kadar uzak ki o kadar bütçe ve imkana rağmen çıkan film beğenilmeden çöpe atıldı.Harbiden jj abrams a sattın lucas eline ne geçti ne???
dün izlediğim film, heyecanı hala üzerimde. hala vizyondayken mutlaka sinemada izleyin!

hakkında yapılmış çoğu eleştiriyi boşa çıkarmıştır.

koskoca `deathstar` nasıl oluyor da tek bir torpidoyla yok oluyorun cevabını vermiştir. filmde anlaşılıyor ki nice fedakarlıklar yapılarak bu ölüm silahının planı ele geçirilmiş, zayıf noktası bu şekilde öğrenilebilmiş. (bu spoiler sayılmaz çünkü film daha çıkmadan konusu ve sonu belliydi.)

filmin kötü yanları çok az, bunlardan bir tanesi müzikleri. ancak müzikleri bestelemek için 2 ay gibi kısacık bir süre verilmiş o yüzden hakkını yiyemeyiz. bu kısa sürenin verilme sebebi, filmin akıbetinin ne olacağı belirsizmiş. `disney` filtresinden geçerken çoğu sahnesi iptal edilip filmin 'ı yeniden çekilmiş. ama başarılı bir yönetmen olan `gareth edwards` bunun da üstesinden gelmiş. umarım iptal edilen sahneleri de sonra izleyebiliriz dvd'si çıkınca.

filmde yine muzip bir droid var, k2so adında. droid ama insanmışçasına bağlıyor kendine kerata.

duygulandıran yerleri de var filmin, heyecanla ekrana kilitleyen yerleri de var.

filmin konusunu ve sonunu bilmeme rağmen izlerken çok zevk aldım. senaryo çok mantıklı bir düzende işlenmiş. kafanda hiçbir soru işareti kalmıyor, bu neden böyle demiyorsun. orijinal filmleri izleyip güç (force) - ışın kılıcı filan gibi kavramları biliyor olmak gerekiyor. filmin zevki asıl öyle çıkıyor.

şimdinin teknolojisiyle bir star wars filmi izlemek gerçekten doyurucuydu. kostümleri ve oyuncuları çok başarılı.

fazla uzatmadan sonuca bağlayacağım: geçen seneki `the force awakens` hayal kırıklığından sonra bu film çok iyi geldi. iyi seyirler dilerim!

filmi henüz izlemediyseniz:

youtube'da şöyle bir video var: [https://youtu.be/QU9556YKZnU?list=PL148kCvXk8pDWYE9q9cNdux5JFmu80kN8 ~ rogue one film paneli - tıkla] - bu panelde yönetmen ve oyuncular izleyiciyle buluşmuş. panel temmuzda yapıldığı için spoilerdan özellikle kaçınmışlar.

filmi izlemiş ve hakkında daha fazla yorum duymak istiyorsanız:

çok severek takip ettiğim `geekyapar` kanalının filmi incelediği şöyle bir video var spoiler içerir: [https://youtu.be/93dcxT6yrtI ~ Rogue one - inceleme&yorum - tıkla]