stephen king – Tıbbiyeli Sözlük
Çocukken bir kitabından uyarlanan filmi izleyip su yasımda hala palyaçolardan irrite olmamı sağlayan devasa üstü hayalgücüne sahip dünyaca ünlü yazar. (bkz:it)
Herhangi bir kitabını okuyun ya filmi ya da mini dizisi kısacası ona ithafen başka projelerinde olduğu dönemin en iyi yazarlarından biri
hayvan mezarlığı derim. sadece kitap okurken bile korkabilirken dahası ne olabilir ki. veya "o" da olur.
Pek kimse bilmez ama tom gordon'a asik olan kiz isimli bir romani vardir. 9-10 yaslarinda ailesinin ihmali yuzunden oregon ormanlarinda kaybolup sifir tecrube ile haftalarca ormanda hayatta kalma mucadelesi yasayan kucuk bir kizin hikayesini anlatir. Diger romanlarinin aksine surreal ogeler yoktur. Tamamen bir psikolojik gerilimdir. Okuyali yillar oldu gerci simdi okusam ne hissederim bilmem.
Dünyanın en çok tanınan yazarlarından olan king korku ve gerilim türünde kitaplar yazmaktadır. Genellikle bu türü bek beğenmesem de göz kitabı ile yazarın anlatım üslubunu, gerilimi üst seviyeye çıkarmasını ve okuyucuyu sürekli diken üstünde tutmasını çok iyi biliyor.
Sons of anarchy dizisinin 3. Sezonunda konuk oyuncu olmuş yazar.

Rolünün de hakkını vermiştir ayrıca. İki kelime ile sağlam gerebilmeyi başardı.video
Bir çok popüler kültür korku ögesinin çıktığı yer bu adamın zihin mahzenleridir. Kitaplarında bolca memleketi olan maine şehrine selam çakar. Palyaço korkusunu It`de çok güzel işlemiştir. 22/11/63 romanında zaman yolculuğu sırasında Derry`ye bir selam çakar. Kitapları uyarlamaya çok müsaittir öyle ki okurken film izliyor havasını iki kat yaşarsınız.
Yeşil Yol bu yazarın bir kitabı olup sinemaya uyarlanmıştır. Büyülü gerçekçilik kendisinin tarzını açıklar.