daha 1. siniftayken stetoskop almayi anlarim ya da hediye gelmesini.
ama tutup ustune 'doktor' ........ seklinde isim yazdirmak da ne biliyim sov bence.
Tamam artık bu son nokta diyorum gün geçmiyor ki bir daha şaşırmayayım.

Efsaneymiş.

Bu arada başlık sahibinin nick'i de fena belirtelim.
Tıbbıyede durumdan tam olarak emin değilim ama hacettepe hemşirelikte bizim dönem 200 kişi. Sınıfın %40 ile aynı marka steteskop kullanıyorum. Her kliniğe minimum 10-15 kişilik gruplarla çıkıyoruz. Haliyle karışma ihtimali yüksek. Bir kaç kişide steteskopun bir kısmını flasterleyip üzerine isimlerini yazdıklarını gördüm. Bende de bir köşesinde adım ve soyadımın baş harfleri var.
Karışmaması için yapmış olması muhtemel, her şeye de kulp bulmamak lazım yine de alternatif öneriler bırakıyorum buraya:En çok gördüğüm kan tüplerinin renkli kapaklarını çıkartıp içindeki o plastik kısmı bir bıçak yardımıyla oyarak stetoskopun o demir olan kısımlarına geçirmek. Hem güzel duruyor hem renk seçeneği var.Kendi yaptığım yöntem ise şu n-95 maskelerin burun kısmında oturması için esnek metal bir parça var onu söküp bükerek stetoskopun tam o çatallaştığı kısma sarmıştım. Biraz dandik duruyordu ama farklı diye hoşuma gidiyordu.Flaster yapıştırıp isim yazmak da bir seçenek ama çıkartınca tabi yapış yapış kalabilir.İsim yazdırmak istiyorum diyenler de kuyumcularda yazdırabilir hatta tanıdık ise o aletle kendiniz bile yazabilirsiniz.
sorunum isim yazdirmak degil, karismamasi icin yapilmasina lafim yok. Sorun daha 1-2 deyken alip doktor diye yazdirmis olmak.
Başkasının kulak kiriyle muhatap olmamak için güzel yöntem. Denenebilinir(özellikle böyle yazdım saldırmayın)
Coğunlukla, yazıli olmasi ise yarayan bir eylemdir. Çok da takmamak lazım, yaziyorsa yaziyor. Belki kendisini motive ediyor, belki kendisine nerde oldugunu ne olmak istedigini sürekli hatirlatmak istiyor ya da canı öyle istiyor. En güzeli "bize ne?"