suçlamak – Tıbbiyeli Sözlük
türk milletinin kürt milletine göre çok daha az yaptığı şey ama kiminki daha doğru bilmiyorum.

yöneticiler, deprem bölgesi koskocaman ülkeye dikine yapılanma yaparsa yapılmasına izin verirse denetlemeleri gevşek tutarsa depremde ölen insanların tabi ki veballeri hatta belki katilleridirler. şu an doğulu tanıdığım herkes yöneticilere sovuyor. türkler ise kimseyi suclamiyor ama ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar. ben sovunce şu an sırası mi diyorlar. abi ne zaman sırası o zaman bu kadar büyük bir fiyasko olabilir mi? yeni yapılmış binalar bile yıkılmış. arkadas, ilcede tüm binalar yıkıldı ama hepsi iki katlı diye hiç ölü yok diyor. fay hattı olan yere çok sıkı regülasyon getirmek çok mu zor? ananı avradini..

edit: Türklerinki net daha doğru bu arada genelde. bir şey olduktan sonra o an suçlamanın nerdeyse hiçbir faydası yok. sadece daha çok gerilime ve recoveryi becerememeye sebebiyet veriyor.

çünkü Kürtler yani biz bu suçlama işini birebirde de çok yapıyoruz. mesela işte çalışırken bir yanlışlık olsa hemen suçlu kim ve özellikle kendini savunamayan yaşı küçüklere karşı çok baskı yapılır. Türkler öyle değil. toleranslari daha fazla ve suçlamanin sorunun çözümünde çok bir faydası olmadığını biliyorlar.